Spory niedźwiedź spaceruje po naszym regionie

Spory niedźwiedź spaceruje po naszym regionie

Niemal na każdym kroku widać już wiosenne kwiaty. Zobaczyć i usłyszeć można ptaki, które powróciły z ciepłych krajów. Jednak okazuje się, że w naszym regionie da się też spotkać znacznie większy dowód na to, że zima dobiegła już końca.

Odcisk ogromnej łapy, a obok dla porównania znacznie mniejsza ręka człowieka. Taką fotografię autorstwa Jana Szymczyka opublikowali dziś rano w mediach społecznościowych przedstawiciele Nadleśnictwa Piwniczna.

Trop pokaźnych rozmiarów niedźwiedzia, który od przedwczoraj wędruje w Dolinie Popradu. Wczorajsze zdjęcie zostało zrobione na zboczach Jaworzyny Krynickiej, dzień wcześniej był otropiony w Leśnictwie Majdan” – brzmi opis fotografii.

Niedźwiedzie dość często pojawiają się w naszym regionie. Najczęściej omijają uczęszczane szlaki, choć w ubiegłym roku poruszenie wzbudził osobnik, który wędrował po ulicach Nowego Sącza. Pisaliśmy o tym między innymi TUTAJ.

Przypomnijmy, że niedźwiedzie, podobnie jak inne dzikie zwierzęta, zazwyczaj unikają kontaktu z człowiekiem. Jeśli jednak dojdzie do spotkania, należy zachować spokój i postarać się powoli odejść. Nie należy krzyczeć, czy uciekać. Więcej o tym, jak zachować się podczas spotkania z niedźwiedziem, można przeczytać TUTAJ.

fot. Jan Szymczyk – Nadleśnictwo Piwniczna, Lasy Państwowe

Reklama