,,Speed” wyrusza dziś na małopolskie drogi

Dziś na małopolskie drogi wyrusza ,,Speed”. Jest to Wojewódzki Nieetatowy Zespół ds. Przeciwdziałania Niebezpiecznym Zachowaniom na Drogach, który został powołany 12 lipca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Do grupy należy około 50 funkcjonariuszy: policjantów z ,,drogówki”, ale także z Wydziału Kryminalnego oraz do walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie.

Mundurowi będą wysyłani do działań w miejsca, w których najczęściej dochodzi do rażącego łamania przepisów. Na celownik funkcjonariuszy trafią kierowcy dopuszczający się agresywnych i niebezpiecznych zachowań na drodze: przekraczający prędkość, nieustępujący pierwszeństwa przejazdu, czy niewłaściwie wyprzedzający.

– Istotne dla pracy tej grupy będzie także monitorowanie i analiza umieszczonych nagrań w Internecie obrazujących pirackie wyczyny, czy zbieranie informacji o nielegalnych wyścigach. Grupa współpracować będzie z innymi podmiotami (np. realizującymi miejski monitoring) w zakresie pozyskiwania i wymiany przydatnych informacji. Na tej podstawie oraz na podstawie analiz stanu bezpieczeństwa, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy innych danych planowane będą poszczególne działania tj. ich miejsce (potencjalnie to teren całego województwa) i taktyka – informują policjanci.

Funkcjonariusze wykorzystywać będą dotychczasowy sprzęt ,,drogówki”, jak ręczne laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu i pojazdy wyposażone w videorejestratory. Ponadto do ich dyspozycji będą najnowsze radiowozy: oznakowane BMW 320i xDrive i  nieoznakowane BMW 330i xDrive Gran Turismo (wyposażone w videorejestratory).

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.