Rządowy apel „Zostań w domu" należy potraktować z największą powagą i zastosować się do zaleceń. Nie wszyscy jednak mogą pracować zdalnie, albo pozwolić sobie na spędzenie narodowej kwarantanny na nicnierobieniu. Odpowiedzialność w pracy urasta dziś niemal do rangi patriotycznego obowiązku.

Renault2

Mówiąc prościej ktoś dzisiaj pracuje, by w domu pozostać mógł ktoś. Ekonomiści alarmują, że gospodarcze konsekwencje koronawirusa mogą okazać się bardzo bolesne dla wszystkich. Prof. Jerzy Hausner, były wicepremier i były członek Rady Polityki Pieniężnej w rozmowie z Business Insider przekonuje:

„(...) Ten kryzys uderzy w gospodarkę przede wszystkim od strony podażowej. Już teraz dochodzi do zerwania normalnych powiązań kooperacyjnych. Dzieje się to w wielu sektorach gospodarki. Zerwanie sieci dostaw skutkować będzie tym, że firmy utracą zdolność do realizacji swoich zobowiązań i rosnących należności. Ludzie będą się wzajemnie ciągnąć na dno (...)"

Aby tak się nie stało konieczna jest m.in. ciągłość działalności firm przede wszystkim produkcyjnych i usługowych. Szczególnie pracownicy tych pierwszych przedsiębiorstw nie mogą w tym czasie pozostać w domach. Jako pierwsza na sytuację zareagowała firma Fakro, zwracając się do swoich pracowników ze specjalnymi podziękowaniami:

Popieramy akcję ,,Zostań w domu”, jednak zdajemy sobie sprawę, że dzisiaj nie wszyscy możemy zostać w naszych domach.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Dziękujemy wszystkim pracownikom, którzy w tych trudnych chwilach podejmują  pracę.

Wierzymy, że dzięki Waszemu zaangażowaniu  wspólnie ten czas przetrwamy.

Bądźmy solidarni ze sobą i z firmą!

Uważajcie na siebie i bądźcie zdrowi!

W tych szczególnych okolicznościach jeszcze bardziej doceniamy Wasze zaangażowanie!

Zarząd FAKRO

Mając na uwadze również nasze potrzeby, wiele firm usługowych nie zaprzestało działalności. Wręcz przeciwnie dostosowały swoją ofertę do potrzeb osób pozostających w domach i obecnej trudnej sytuacji.
Solidarni ze sobą i z firmą przedsiębiorcy oferują nam szereg produktów i usług niezbędnych do codziennego funkcjonowania.
Zachęcamy Was do zgłaszania wszystkich firm, przedsiębiorstw, grup zawodowych i organizacji, które obecnie pracują i świadczą usługi w trosce o polską i regionalną gospodarkę i dobro każdego z nas.

 

CZYTAJ TEŻ:

#BrawoBiznes. Sądeccy przedsiębiorcy branży gastronomicznej też ratują!

 

***

Sądeccy pogranicznicy i policjanci strzegą przejścia granicznego

tekst sponsorowany

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.