Służby pilnują przestrzegania rygorów w ,,czerwonej strefie”. Są już pouczenia, mandaty, a nawet wnioski do sądu

Od ubiegłej soboty (8 sierpnia) w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim obowiązują dodatkowe obostrzenia sanitarne związane z wprowadzeniem w naszym regionie ,,czerwonej strefy”, o czym informowaliśmy TUTAJ. Ich przestrzegania pilnują między innymi policjanci i strażnicy miejscy.

Jak informują funkcjonariusze z KMP w Nowym Sączu – Sądeccy policjanci oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji KWP w Krakowie, wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Sączu oraz Strażą Miejską i Gminną, a także Służbą Ochrony Kolei, prowadzą intensywne działania kontrolne, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii w regionie.

Zwiększona została liczba policyjnych patroli. Mundurowi kontrolują przede wszystkim przestrzeganie przepisów dotyczących zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu w miejscach publicznych, środkach transportu, czy w sklepach.

Policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu kontrolują placówki handlowe oraz usługowe pod kontem przestrzegania nowych obostrzeń, a z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei sprawdzają, czy do wymogów sanitarnych stosują się podróżujący pociągami na terenie Sądecczyzny.

Od soboty na Sądecczyźnie w związku z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania nosa i ust pouczenia dostało 281 osób, 28 otrzymało mandat karny, a w trzech przypadkach wniosek o ukaranie skierowany będzie do sądu. Policjanci z pracownikami Sanepidu skontrolowali 52 obiekty usługowe i nie stwierdzili w nich żadnych nieprawidłowości.

– Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą a wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia  nas wszystkich. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas, stosujmy się do nowych zaleceń i obostrzeń – apelują policjanci.

– Wzmożone kontrole nie mają na celu karania społeczeństwa, lecz zdyscyplinowania obywateli do przestrzegania obostrzeń a jednocześnie uświadomienia im skali problemu i zagrożenia jaki występuje w naszym regionie – dodają.

Szczegółowe informacje na temat nowych zasad dla poszczególnych obszarów (czerwony, żółty, zielony) znaleźć można na stronie rządowej TUTAJ.

 

Wesele w Nawojowej było naprawdę kozackie!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.