Słowacy porwali publiczność

Słowacy porwali publiczność

Drugi dzień “Sącz Jazz Festiwal” to słowacki zespół AMC Trio + Samuel Marinćak na gitarze. Znakomity koncert, który na koniec niedzieli napełnił uczestników festiwalu muzyczną radością.

Na co dzień w ogóle, albo bardzo niewiele mówi się, że na Słowacji jest jazz, a tak naprawdę, to AMC Trio pokazało, że nie tylko jest, ale ma się znakomicie. Że są cenieni w świecie, choć mało znani w kraju nad Wisłą. O tym, iż są cenieni, świadczy fakt, że trio współpracowało z wieloma znakomitymi artystami światowego topu jak gitarzysta Ulf Wakenius, amerykański trębacz Randy Brecker, saksofonista Bill Evans i inni.
Niedzielny wieczór to był jazz bardzo entuzjastyczny, z wielką dozą optymizmu i radości. Publiczność, która nie zawiodła, gromkimi brawami i domaganiem się bisów nagrodziła AMC Trio. Zespół jest pobliskiego Preśova.

AMC Trio: Peter Adamović – fortepian, Martin Marinćak – kontrabas, Stanislav Cvanciger – perkusja oraz Samuel Marinćak – gitara.
Kolejny koncert w piątek, w Atelier Jazz Klub ul. Zielona w Nowym Sączu.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.