Stary Sącz: w centrum pielgrzymowania nauczą jak pięknie spędzić czas z rodziną

Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu zaprasza na warsztaty  „Organizacji czasu wolnego rodzin”, które odbędą się w dniach 19-20 maja w  Domu Pielgrzyma OPOKA przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. W planach jest także wizyta studyjna „Śladami powtórki z geografii Jana Pawła”.

– Uczestnikami warsztatów mogą być liderzy, wolontariusze, członkowie stowarzyszeń, instytucji, organizacji, grup formalnych i nieformalnych działających na terenie diecezji tarnowskiej, których zakres działalności obejmuje animację czasu wolnego rodzin  – mówi ks. dr Marcin Kokoszka, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II  w Starym Sączu.

Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji uczestników w zakresie modelowania czasu wolnego rodzin, promowania turystyki rodzinnej, aktywnych form wypoczynku i tworzenia oferty wycieczek zachęcających do aktywnego wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższych.

– Będziemy promować Sądecczyznę jako doskonałe miejsce spędzania wolnego czasu, sprzyjające pogłębianiu więzi.  Ciekawe propozycje podróży zaprezentujemy w wydawnictwie „Małe i duże święte podróże”, które otrzyma każdy uczestnik wizyty – dodaje ks. Kokoszka.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zakwaterowanie zapewnione jest w Domu Pielgrzyma OPOKA przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu, w pokojach 2 i 3 osobowych.

Warsztaty oraz wizytę studyjną poprowadzi Mariusz Borkowski – Absolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie. Od 1993 roku właściciel Agencji Turystycznej WAT – SZKOLTUR w Krakowie i Starym Sączu, nauczyciel i wykładowca w turystycznych szkołach policealnych w Małopolsce oraz PWSZ w Nowym Sączu, członek Zarządu Nowosądeckiej Izby Turystycznej oraz Przewodniczący Kapituły konkursu Sądecki Laur Turystyczny. Posiada uprawnienia państwowe przewodnika tatrzańskiego, beskidzkiego oraz pilota wycieczek.

***

Program:
19 maja 2017 r.
12.00 – przyjazd do Domu Pielgrzyma OPOKA w Starym Sączu (ul. Papieska 10, obok Ołtarza Papieskiego), zakwaterowanie i  powitanie uczestników
12.15 – obiad
13.00 – 17.00 – zwiedzanie Starego Sącza; przewodnik: Mariusz Borkowski
17.00 – 18.00 – czas wolny
18.00 – kolacja
18.30 – 21.00 – warsztaty ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO RODZIN; prowadzenie Mariusz Borkowski  (około 20.00 – przerwa kawowa)
20 maja 2017r.
8.00 – śniadanie
8.30 – wizyta studyjna Śladami powtórki z geografii Jana Pawła II (niezbędne odpowiednie obuwie)
(przejazd autokarem do Gabonia, wyjście na górę Przehybę, zejście do Szczawnicy, przejazd do Krościenka nad Dunajcem; wizyta na Kopiej Górce (Centrum Ruchu Światło-Życie)
17.00 – powrót autokarem do Starego Sącza
17.15 – obiadokolacja
18.00 – wyjazd uczestników.
Zainteresowani wzięciem udziału w projekcie proszeni są o przesłanie skanu  podpisanego zgłoszenia na adres poczty elektronicznej: [email protected] (oryginał zgłoszenia prosimy zabrać na warsztaty).
W sprawach organizacyjnych: tel.  605 727 241
Fot. w StarymSączu.pl, archiwum prywatne – Jan Paweł II przejeżdża papamobile w pobliżu klasztoru Sióstr Klarysek w Starym Sączu. W tle kardynał Stanisław Dziwisz – wtedy biskup i osobisty sekretarz papieża. 
***
Słynną powtórkę  z geografii, którą papież Jan Paweł II wygłosił 16 czerwca 1999 r. podczas pielgrzymki do Starego Sącza możesz obejrzeć TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.