Skwerek na łąckim rynku przeszedł metamorfozę

Skwerek na łąckim rynku przeszedł metamorfozę

Łącko, skwerek

Rynek w Łącku, a dokładnie znajdujący się tam skwerek, zyskał nowe oblicze. Choć teren pokryła warstwa śniegu, nie da się nie zauważyć m.in. powstałej tam tężni solankowej.

Prace przebiegły zgodnie z planem i 30 listopada Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zakończył procedurę odbiorową zrewitalizowanego skwerku i wydał pozwolenie na użytkowanie tężni oraz fontanny.

– Zimowa aura nie ukazuje w całości przemiany skwerku, gdyż większość nasadzeń została pokrytych śniegiem. Piękno tego miejsca, będziemy mogli w pełni podziwiać od wiosny, gdy rośliny rozkwitną i będą się prezentowały w całości – zaznaczają przedstawiciele Urzędu Gminy Łącko.

Fragment łąckiego rynku dzięki przeprowadzonej metamorfozie zyskał drzewa i krzewy ozdobne, nowe ławki, leżaki oraz kosze na śmieci. Wybudowano tężnię solankową, a także fontannę posadzkową z oświetleniem. Inwestycja pochłonęła 845 469 zł. Gmina pozyskała na ten cel w sumie 732 019 zł dofinansowania – 492 800 zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa oraz 240 219 zł ze środków budżetu Województwa Małopolskiego.

O planach rewitalizacji skwerku na łąckim rynku pisaliśmy w maju TUTAJ. Publikowaliśmy też wtedy jego wizualizacje.

fot. Gmina Łącko