Sklep ze sprzętem do ćwiczeń i Kościół Zdrowego Ciała. Gorlicka siłownia obchodzi obostrzenia

Sklep ze sprzętem do ćwiczeń i Kościół Zdrowego Ciała zamiast siłowni – w taki sposób obostrzenia związane z koronawirusem chce obejść, w ślad za krakowskim Atlantic Sportem, gorlicka Kuźnia Sylwetek. Decyzję ogłosił w mediach społecznościowych szef klubu.

,, (…) Skoro nie mogą funkcjonować siłownie – od poniedziałku w miejsce naszej otwieramy Sklep Kuźnia Sylwetek ze sprzętem do ćwiczeń. Nasze PKD to również 4764Z, więc możemy i zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny. Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness, to od poniedziałku ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. „Kościół Zdrowego Ciała”. Godziny zajęć fitness zostają przebranżowione na zgromadzenia. Będą one w godzinach zajęć fitness” – napisał na portalu społecznościowym właściciel klubu Adrian Cios.

Od dzisiaj m.in. powiat gorlicki, nowosądecki, limanowski weszły w czerwoną strefę. Zgodnie z czwartkowymi  zapowiedziami rządu, wszystkie siłownie, baseny i aquaparki miały zostać zamknięte. Dzień później zmieniono zdanie i ogłoszono, iż z siłowni, czy basenów będą mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa, zajęć oraz wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie, w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Na pomysł obejścia niejasnych przepisów wpadli wpierw właściciele krakowskiego klubu Atlantic Sport. Jak poinformowali na swojej oficjalnej stronie, ,,pierwsze spotkanie religijne było bardzo przyjemne i udane”. W ślad za nimi poszedł właściciel gorlickiej siłowni.

,,Jak dowiedzieliśmy się o planach rządu, nikt z nas nie chciał jednak w to uwierzyć. Przecież jeśli ktoś nie chce przychodzić do klubu, to nie musi! Dlaczego zatem zamyka się miejsca, w których dba się o zdrowie i kondycję ludzi, oraz przestrzega wszystkich zasad sanitarnych?! My nie tylko walczymy o zdrowie! My teraz walczymy o przetrwanie! O nasze miejsca pracy! O ludzi, którzy wrócili i stęsknili się za nami! O możliwość wyboru!” – napisał na Facebook’u właściciel Kuźni Sylwetek.

Co myślicie o tym pomyśle?

Fot. ilustracyjne pixabay. com/
Kuźnia Sylwetek 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.