Siostry Natalia i Justyna Migacz na tanecznych Mistrzostwach Świata w Kopenhadze

Siostry Natalia i Justyna Migacz na tanecznych Mistrzostwach Świata w Kopenhadze

Siostry Justyna i Natalia Migacz, tancerki z sądeckiego Centrum Tańca ADeeM wystąpiły w Kopenhadze na Mistrzostwach Świata IDO 2017 Kopenhaga. Startujący prezentowali swoje umiejętności w hip-hopie, electric boogie i break dance. 

– Polskę w kategorii 16+, reprezentowało solo 5 dziewcząt, wśród nich była Justyna, z numerem startowym 3036. Z całego świata zakwalifikowało się 70 zawodniczek. W każdej rundzie trzeba zatańczyć trzy razy po 60 sekund. Taki wysiłek można porównać do biegu na 400 metrów – mówi Anita Migacz, mama Justyny i Natalii. – Justyna po dwóch rundach uplasowała się na 33. pozycji, lepiej niż w zeszłym roku. To jej ogromny sukces, który zawdzięcza systematycznej pracy i determinacji. Swoją pasję i technikę taneczną przekazuje na co dzień swoim uczniom-tancerzom w ADeeM.

Śladem Justyny podążyła jej młodsza siostra – Natalia, która na Mistrzostwa Świata zakwalifikowała się w kategorii Break Dance.

– To bardzo trudna konkurencja, bo dziewczęta muszą rywalizować z chłopcami. Wśród 36 tancerzy z całego świata były tylko dwie dziewczyny. Natalia przeszła kwalifikacje w pięknym stylu i dostała się do najlepszej światowej 16. Swoją pierwszą bitwę stoczyła z Węgrem – wspomina Anita Migacz.

Ostatecznie Natalia zajęła 9 miejsce. W roku 2018 Break Dance będzie rozgrywany osobno dla chłopców i dziewcząt.

– 17 października na Mistrzostwach w Kopenhadze został po raz pierwszy rozegrany World Cup i w tej konkurencji dziewczęta rywalizowały tylko ze sobą, szanse były równe. Polskę reprezentowała tylko Natalia. Pięknie zatańczyła w eliminacjach i dostała się do finałowej czwórki, w której znalazły się: Polka, Słowenka i dwie Niemki. Pierwszy pojedynek z zawodniczką z Niemiec przegrała. W drugiej bitwie o brązowy medal nie dała już żadnych szans rywalce i zdobyła swój medal World Cup 2017. Niemka, która pokonała Justynę Migacz, wygrała również pojedynek ze Słowenką i zdobyła złoty medal.

Fot. Centrum Tańca ADeeM 

 

Reklama