Siostry Natalia i Justyna Migacz na tanecznych Mistrzostwach Świata w Kopenhadze

Siostry Natalia i Justyna Migacz na tanecznych Mistrzostwach Świata w Kopenhadze

Siostry Justyna i Natalia Migacz, tancerki z sądeckiego Centrum Tańca ADeeM wystąpiły w Kopenhadze na Mistrzostwach Świata IDO 2017 Kopenhaga. Startujący prezentowali swoje umiejętności w hip-hopie, electric boogie i break dance. 

– Polskę w kategorii 16+, reprezentowało solo 5 dziewcząt, wśród nich była Justyna, z numerem startowym 3036. Z całego świata zakwalifikowało się 70 zawodniczek. W każdej rundzie trzeba zatańczyć trzy razy po 60 sekund. Taki wysiłek można porównać do biegu na 400 metrów – mówi Anita Migacz, mama Justyny i Natalii. – Justyna po dwóch rundach uplasowała się na 33. pozycji, lepiej niż w zeszłym roku. To jej ogromny sukces, który zawdzięcza systematycznej pracy i determinacji. Swoją pasję i technikę taneczną przekazuje na co dzień swoim uczniom-tancerzom w ADeeM.

Śladem Justyny podążyła jej młodsza siostra – Natalia, która na Mistrzostwa Świata zakwalifikowała się w kategorii Break Dance.

– To bardzo trudna konkurencja, bo dziewczęta muszą rywalizować z chłopcami. Wśród 36 tancerzy z całego świata były tylko dwie dziewczyny. Natalia przeszła kwalifikacje w pięknym stylu i dostała się do najlepszej światowej 16. Swoją pierwszą bitwę stoczyła z Węgrem – wspomina Anita Migacz.

Ostatecznie Natalia zajęła 9 miejsce. W roku 2018 Break Dance będzie rozgrywany osobno dla chłopców i dziewcząt.

– 17 października na Mistrzostwach w Kopenhadze został po raz pierwszy rozegrany World Cup i w tej konkurencji dziewczęta rywalizowały tylko ze sobą, szanse były równe. Polskę reprezentowała tylko Natalia. Pięknie zatańczyła w eliminacjach i dostała się do finałowej czwórki, w której znalazły się: Polka, Słowenka i dwie Niemki. Pierwszy pojedynek z zawodniczką z Niemiec przegrała. W drugiej bitwie o brązowy medal nie dała już żadnych szans rywalce i zdobyła swój medal World Cup 2017. Niemka, która pokonała Justynę Migacz, wygrała również pojedynek ze Słowenką i zdobyła złoty medal.

Fot. Centrum Tańca ADeeM 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.