Siołkowa. Kradzionymi siekierami demolował przystanki

Siołkowa. Kradzionymi siekierami demolował przystanki

40-latek, wracając do domu, ukradł dwie siekiery, którymi demolował wiaty przystankowe w Siołkowej (gm. Grybów). Starty oszacowano na 1500 złotych. Mężczyzna ma na sumieniu także znęcanie się nad żoną. Agresor trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło 6 kwietnia kilka minut przed godziną 13. Wówczas dyżurny Komisariatu Policji w Grybowie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Siołkowa mężczyzna siekierami demoluje wiaty przystankowe.

– We wskazane miejsce został skierowany patrol, który po sprawdzeniu pobliskiego rejonu ustalił, że sprawcą wybicia szyb w dwóch wiatach jest najprawdopodobniej 40-letni mieszkaniec gminy Grybów. Policjanci szybko ustalili miejsce, w którym przebywał – informuje Aneta Izworska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W tle alkohol

40-latek miał otarcia na dłoniach, które powstały, kiedy niszczył przystanki. Okazało się również, że mężczyzna ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, policjanci znaleźli dwie siekiery, które ukrył przy ogrodzeniu. Nie były one jego własnością – ukradł je w drodze do domu. Agresor został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Pracownicy Urzędu Gminy Grybów oszacowali straty na 1 500 złotych.

– Ponadto przedstawiono mu również zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną, na biegu miał bowiem sprawę dotyczącą przemocy w rodzinie, w której śledczy zebrali już kompletny materiał dowodowy – dodaje Izworska z KMP w Nowym Sączu.

40-latkowi grozi 5 lat więzienia. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na dwa miesiące. Za kratami zaczeka na wyrok.

Czytaj także: Absolwent sądeckiej WSB i jego przyjaciele z piekła wojny proszą o pomoc. Potrzebny samochód i drony

Fot. KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.