Tragedia w Siołkowej. Nie żyje 10-letnia Karolina

Tragedia w Siołkowej. Nie żyje 10-letnia Karolina

W niedzielne popołudnie (24 lutego) tuż po godzinie 17. strażacy zostali wezwani do zabezpieczenia lądowiska śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przyleciał po 10-letnią dziewczynkę. Dziecko, u którego doszło do zatrzymania krążenia było reanimowane przez Zespół Ratownictwa Medycznego, a także przez jednego ze strażaków. 

– Bezpieczne miejsce do lądowania helikoptera ustaliśmy nieopodal Szkoły Podstawowej. Odległość do miejsca zdarzenia wynosiła ok. 0,5 km, więc zawieźliśmy tam ratowników medycznych LPR samochodem Volvo – relacjonują strażacy OSP KSRG Grybów-Biała Wyżna.

Cała miejscowość modliła się za Karolinę. W intencji jej zdrowia została również odprawiona Msza Święta w klasztorze sióstr Dominikanek. Niestety mimo 1,5 godzinnej reanimacji, dziewczynka zmarła w drodze do krakowskiego szpitala.W poniedziałek (25 lutego) o godzinie 6:30 w Bazylice Mniejszej w Grybowie zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłą Karolinkę.

Nieoficjalne źródła donoszą, jakoby dziewczynka podczas oglądania telewizji z rodziną nagle źle się poczuła, upadła i zaczęła sinieć. Przyczynę tragedii wyjaśni sekcja zwłok. 10-latka nie chorowała na żadną przewlekłą chorobę.

Temat będzie kontynuowany.

https://www.facebook.com/ospsiolkowa/videos/739581646444155/

Działania ratownicze w miejscowości Siołkowa trwały prawie dwie godziny. Brały w nich udział: Zespół Ratownictwa Medycznego, LPR (Ratownik 6), JRG nr 1 z PSP w Nowym Sączu, a także druhowie z OSP Siołkowa i OSP Grybów-Biała.

Fot. OSP Siołkowa/
OSP KSRG Grybów – Biała Wyżna. 

 

 

Reklama