Siedziba Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Brainville? Poprawka odrzucona, ale piłka dalej w grze

Siedziba Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Brainville? Poprawka odrzucona, ale piłka dalej w grze

Sejmowa komisja ds. deregulacji głosowała w piątek nad opracowanym przez Ministerstwo Rozwoju projektem Ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, dotyczącym lokalizacji siedziby urzędnika państwowego. Zajmowała się także poprawką zgłoszoną przez Klub Jagielloński, który chce, aby biuro rzecznika było pierwszą centralną instytucją ulokowaną poza Warszawą, w Nowym Sączu. Poprawka została odrzucona, ale jeszcze nic straconego… 

,,Jesteśmy po Komisji Deregulacji, na której rozpatrywano naszą poprawkę dotyczącą Nowego Sącza. Większość posłów (…)opowiedziała się w dyskusji ,,za” ulokowaniem Biura Rzecznika Przedsiębiorców poza Warszawą. Równolegle nasza poprawka z konkretną propozycją Nowego Sącza (…) na razie przepadła” – relacjonuje na swojej oficjalnej stronie Klub Jagielloński.

Jednocześnie członkowie klubu przekonują, iż ,,piłka jest dalej w grze”.

,,Będziemy pracować dalej, prosić Was o wsparcie w przekonywaniu decydentów i apelować o wsparcie finansowe, które umożliwi nam profesjonalizację i większą skalę tego typu działań” -zaznaczają.

Zwracają uwagę, iż postulat ulokowania instytucji poza Warszawą spotkał się w Sejmie z poparciem, a Komisja nadal będzie pracować nad projektem uchwały w dalszym etapie procedowania.

,,Zauważono, że taka decyzja powinna być nie partykularnym wsparciem dla jakiegoś miasta, ale powinna być poprzedzona analizą kryteriów dla konkretnej lokalizacji. Pojawiła się (…) deklaracja przygotowania poprawki określającej kryteria dla lokalizacji, która będzie wyłączała Warszawę i zostawiała ostateczną decyzję Ministrowi. Ministerstwo nie zgłosiło sprzeciwu (nie zabrało po prostu głosu), co wbrew pozorom nie jest bez znaczenia” -pisze Klub Jagielloński. 

Przypomnijmy! 

Klub Jagielloński, jako siedzibę dla Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców proponuje MMC Brainville- Park Technologiczny, który niedawno ogłosił upadłość. Przyjęcie poprawki przez Komisję ds. Deglomeracjii oznaczałoby dla Sądecczyzny nie tylko szansę na rozwój, ale i stworzenie nowych miejsc pracy. Czołowi przedsiębiorcy Sądecczyzny popierają inicjatywę i sądzą, iż jest to racjonalny pomysł. O tym więcej przeczytasz TUTAJ

Jednak, aby plany udało się zrealizować potrzeba poparcia ministerstwa, posłów oraz wspólnego działania niezależnie od politycznych upodobań.

,,Posłowie nie wykluczyli lokalizacji instytucji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Nowym Sączu. Wszyscy zgodzili się, że lokalizacja tego urzędu powinna być poza stolicą. Projekt mocno wspiera minister Wiesław Janczyk”– pisze Tomasz Michałowski Prezes Zarządu Stowarzyszenia dla Miasta.

fot.  Klub Jagielloński

 

Share on twitter
Share on facebook