Siatkówka. Muszynianka lepsza od wicemistrza Polski!

Po ostatniej porażce w Derbach Małopolski z Trefl Proximą Kraków 2:3 siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna wspięły się na wyżyny i pokonały we własnej hali aktualnego wicemistrza Polski ekipę Grot Budowlanych Łódź!

wsb3

Już od początku w mecz dobrze weszły „Mineralne”. Świetnie w kontrataku i na zagrywce radziła sobie Monika Bociek. Przyjezdne popełniały błędy, zaś gospodynie skwapliwie z tego korzystały. Muszynianka miała kontrolę nad tą częścią spotkania o czym świadczą rezultaty: 16:11 czy 20:13.

W drugim secie przebudziły się łodzianki, które w ubiegłym roku wygrały u siebie w lidze z Muszynianką 3:0. Gra była zacięta (4:4 czy 10:10), ale z biegiem czasu to przyjezdne, dzięki skutecznej zagrywce Martyny Grajber, wyszły na prowadzenie 14:12. Już do końca tej części meczu na boisku panowały wielkie emocje. Rywalki muszynianek dowiozły wygraną dzięki świetnym zagrywkom.

Trzecia partia została rozstrzygnięta na korzyść Muszynianki. Świetnie funkcjonowały zagrywka i blok, z którymi nie radziły sobie przeciwniczki, jakby wymęczone poprzednim setem.

Czwarty set padł łupem przyjezdnych! Łodzianki wyraźnie podrażnione szybko zbudowały przewagę i w pewnym momencie prowadziły 5:1. Polski Cukier Muszynianka nie zamierzał jednak łatwo sprzedawać skóry, o czym świadczy wynik 16:16. Więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Grotu, wyrównując stan rywalizacji na 2:2.

Tie break także dostarczył wielkich emocji. Trwała walka o każdy punkt. Po atakach Wójcik czy Savić to „Mineralne” zakończyły ten mecz wygraną, dodajmy nieoczekiwaną!

W chwili obecnej (stan na sobotę) Muszynianka plasuje sie na szóstym miejscu w Lidze Siatkówki Kobiet.

Polski Cukier Muszynianka – Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:20, 20:25, 25:21, 24:26, 15:10)

MVP: Monika Bociek

Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (L).

Grot Budowlani Łódź: Polańska, Kąkolewewska, Twardowska, Witkowska (L), Grobelna, Vincourova, Grajber oraz Cutura, Muszyńska, Ptak.