Siatkarskie talenty, biegacz bez butów i sukcesy mimo niepełnosprawności

Siatkarskie talenty, biegacz bez butów i sukcesy mimo niepełnosprawności

Prezentujemy kolejne kandydatury XVIII Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 roku.

Jak co roku Kapituła Plebiscytu przyzna wyróżnienia w różnych kategoriach np.: największy talent, najlepsza drużyna, największe osiągnięcia indywidualne. itd… Zgłoszenia można przesyłać na adres: [email protected]

Do 10 kwietnia trwa zgłaszanie kandydatur do XVIII Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 roku, które prowadzi Stowarzyszenie dla Miasta (Nowy Sącz).

W drugim etapie rozpocznie się głosowanie, ale tylko drogą przez sms, od 11.04 do 20.04. Rozpoczynamy prezentację zgłoszonych sportowców.

 

Karol Trojan:

W gronie kandydatów w plebiscycie znalazł się dzięki wynikom osiąganym w dość specyficznej dyscyplinie sportowej. Specjalnością Karola Trojana są… biegi boso. Okazuje się, że w tej konkurencji jest perfekcyjny i bardzo wytrzymały. Sądeczanin to bowiem aktualny rekordzista Polski w 24-godzinnym biegu boso. Jest pasjonatem pasjonat biegania, które na poważnie zaczął trenować od 2015 roku. Do tego wkrótce postanowił sobie urozmaicić zadanie i zaczął biegać bez butów. Jak sam podkreśla w ten sposób pokonał już kilkanaście tysięcy kilometrów.

 

Arkadiusz Borzęcki:

Jeden z najważniejszych zawodników na Sądecczyźnie. Ceniony za wytrwałość i wolę walki. Mimo niepełnosprawności udowadnia, że w sporcie nie ma barier. Startuje w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, rzucie dyskiem czy kolarstwie. Na co dzień mieszka w Przysietnicy, koło Starego Sącza. W ubiegłym roku w Rzeszowie odbyły się XII Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym osób niepełnosprawnych. W stawce sześćdziesięciu zawodników brązowy medal wywalczył właśnie Arkadiusz Borzęcki reprezentujący klub KS Start Nowy Sącz.

Arkadiusz Borzęcki (pierwszy z prawej)

 

Damian Kogut:

25-letni wychowanek SKPS Dunajec Nowy Sącz. Jeden z największych siatkarskich talentów jaki w ostatnich latach pojawił się na ziemi nowosądeckiej. W 2014 roku przeszedł do juniorów Exact System Norwid Częstochowa. Obecnie jest ważnym zawodnikiem (przyjmujący) drużyny seniorów drużyny spod Jasnej Góry występującej  rozgrywkach siatkarskich pierwszej ligi. W 2020 roku zdecydował się przedłużyć kontrakt z częstochowskim klubem.

 

Maciej Nowowsiak:

Kolejny wychowanek SKPS Dunajec Nowy Sącz. Kariera 20-letniego zawodnika nabiera szybkiego tempa. W 2020 roku ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale i podpisał kontrakt z zawodowym klubem. Reprezentuje barwy Cerrad Enea Czarni Radom w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Gra na pozycji libero i mimo młodego wieku w PlusLidze prezentuje duży spokój. W 2020 roku wywalczył sobie silną pozycję w drużynie.

 

Patrycja Nowacka:

Zdolna wychowanka Sandecji Nowy Sącz. Patrycja znalazła się w ubiegłym roku w gronie siatkarek powołanych na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski. Obecnie jest zawodniczką klubu Elite Volley Kraków. W swoim zespole gra na pozycji przyjmującej, natomiast trenerzy reprezentacji widzą dla niej miejsce na parkiecie na pozycji libero.

 

Zobacz również:

Patrycja Gądek, Grzegorz Kędzierski, Robert Ruchała, Weronika Szmit, Natalia Tomasiak:

https://www.dts24.pl/powalcza-o-tytul-najpopularniejszego-sportowca-prezentacja-sportowcow-sztuki-walki-milosniczka-biegow-gorskich-i-reprezentantka-siatkarskiej-elity/

 

Źródło: własne/zgłoszenia do plebiscytu. Fot. archiwum organizatorzy plebiscytu.

Share on twitter
Share on facebook