Setki litrów krwi zebrane przez lata. Akcja OSP Korzenna znów zakończona sukcesem

Setki litrów krwi zebrane przez lata. Akcja OSP Korzenna znów zakończona sukcesem

Od 90 lat ratują zdrowie, życie i mienie ludzkie. Spieszą z pomocą w każdej sytuacji. W 2008 roku zaczęli też regularnie dzielić się z innymi cząstką siebie – swoją krwią, w czym z zapałem towarzyszą im członkowie rodzin, przyjaciele, mieszkańcy regionu i nie tylko. W minioną niedzielę kolejna akcja Honorowego Oddawania Krwi im. ks. Artura Babika zakończyła się sukcesem.

Przez te wszystkie lata podczas organizowanych dwa razy w roku akcji w remizie OSP Korzenna zebrano w sumie 684,9 litra krwi. Wczoraj, 22 września, chętnych na podzielenie się bezcennym lekarstwem jak zwykle nie brakowało.

– Akcja przebiega spokojnie, mógłbym powiedzieć, że tradycyjnie. Zarówno ja, jak i inni strażacy liczymy, że zawsze będzie się to cieszyło takim powodzeniem. Są zarówno te osoby, które przychodzą zawsze, jak i kilka nowych. Przyjechali strażacy z Jankowej i Obidzy, Niepołomic, ludzie z gminy Korzenna, Nowego Sącza, Krakowa – mówił nam wczoraj przed południem Stanisław Wojtarowicz, naczelnik OSP Korzenna.

Nie zabrakło strażaków oraz ich rodzin, ale i „cywilów”. Przeprowadzeniem poboru krwi jak zwykle zajął się personel sądeckiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ostatecznie po lekarskiej kwalifikacji krew oddały 43 osoby spośród 53, które się zgłosiły. Zebrano więc 19,35 litra bezcennego lekarstwa.

Strażacy są wdzięczni za wsparcie, okazywane im podczas każdej akcji krwiodawstwa. W nagłośnieniu wydarzenia znów pomogli między innymi księża z okolicznych parafii i lokalne media, a plakaty zapewniła drukarnia Netrium. Słodki poczęstunek przekazała piekarnia Nika, natomiast panie związane z OSP przygotowały obiad dla personelu medycznego.

Kolejna taka akcja w remizie OSP Korzenna planowana jest na wiosnę. O tym, dlaczego patronem strażackiego krwiodawstwa jest ks. Artur Babik przeczytasz TUTAJ.

 

Filmoteka dts24

217 Videos