Setka kadetów w Tarnowie

Zespół kadetów B U-15 STK Wikar Nowy Sącz w szóstej kolejce spotkań rozgromił rywali w Tarnowie. Dzięki zwycięstwu sądecznie zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Liga kadetów B
VI kolejka
MUKS 1811 Unia Tarnów – STK Wikar Nowy Sącz 61:100 (18:27, 22:21, 5:24, 16:28)
Sędziowali: Mikołaj Stec i Kamil Górecki.
Unia: Baziak 18, Kubaka 13, Sikora 7, Gancarz 5, Skowron 5, Badełek 4, Kawa 3, Maziarz 3, Ochwat 2, Bartkowski 1.
STK: Roman 27 (1×3), Sommer 24, Syktus 23 (3×3), Łukaszczyk 10, Stojda 6, Bulanda 6, Tarasek 4, Czop, Jabłoński, Połomski.
Pierwsza kwarta meczu była ciekawa, ale należała do sądeczan, którzy byli skuteczniejsi w ataku. Celne rzuty Romana,Sommera i Syktusa dały prowadzenie. Druga część meczu należała do gospodarzy, którzy odrobili nieco straty, ale tylko jeden punkt. Do przerwy zespół z Nowego Sącza prowadził 48:40. Po zmianie stron mecz należał już tylko sądeczan, którzy grali szybko i bardzo skutecznie. W tym elemencie gry popis dał Roman, który na 7 oddanych rzutów zdobył 12 punktów.
Trener Łukasz Sommer może się cieszyć. Zespół zagrał uważnie w obronie, ale co ważne bardzo skutecznie. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że sądeczanie pojechali do Tarnowa w dość skromnym składzie.