Wzniecił pożar siedem razy. Seryjny podpalacz z gminy Rytro zatrzymany…

Wzniecił pożar siedem razy. Seryjny podpalacz z gminy Rytro zatrzymany…

fragment lampy błyskowej z napisem POLICJA na dachu radiowozu

Ma na sumieniu liczne podpalenia budynków oraz dwa płonące samochody. Straty, jakie spowodował, oszacowano na ponad 300 tysięcy złotych. 30-latek został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Piwnicznej-Zdroju, usłyszał już zarzuty i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie w oczekiwaniu na wyrok.

– 20 października br., na terenie gminy Rytro i Piwniczna-Zdrój doszło do czterech pożarów. W miejscowości Obłazy Ryterskie doszczętnie spłonął niezamieszkały budynek drewniany, natomiast w Młodowie paliły się drzwi stodoły, samochód osobowy oraz kotłownia w domu jednorodzinnym – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

14 września w tej samej miejscowości spłonął niezamieszkały budynek oraz znajdujące się w nim urządzenia gospodarstwa domowego.

We wszystkich tych przypadkach oględziny i zabezpieczone przez śledczych dowody jednoznacznie wskazywały na podpalenia. Funkcjonariusze podejrzewali, że za tymi kilkoma pożarami stoi jeden sprawca. Mundurowi obserwowali okolice, w których doszło do podpaleń, przesłuchali pokrzywdzonych i świadków, a nawet wykorzystali do swoich działań psa tropiącego.

Już 20 października policjanci wytypowali sprawcę i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Sądecczyzny w jego domu. Jak się okazało, mężczyzna miał na sumieniu także kradzież roweru górskiego oraz dwa podpalenia w Rytrze – w marcu 2019 roku za jego sprawą w płomieniach stanął samochód osobowy marki Renault, a w kwietniu 2020 roku spłonął niezamieszkały dom.

– 30-latek usłyszał liczne zarzuty uszkodzenia mienia w tym mienia znacznej wartości oraz kradzieży. Za te przestępstwa grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W oczekiwaniu na wyrok mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami, ponieważ sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu – informuje kom. Basiaga.

W sprawie pojawiły się nowe wątki. Do tematu wrócimy.

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.