Serce już nie biło.... Sądeccy strażacy uratowali życie człowieka!

Dziś  przed południem sądeccy strażacy uratowali życie 61-letniego mężczyzny. Około godziny 10.17  pracownik jednej z sądeckich firm zwrócił się z prośbą o pilną pomoc informując, że na terenie zakładu przy ul. Węgierskiej  - po sąsiedzku z siedzibą Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 - leży nieprzytomny mężczyzna.

Renault2

"Czterech ratowników udało się we wskazane miejsce.  Mężczyzna był nieprzytomny, bez wyczuwalnego oddechu i  tętna na tętnicy szyjnej oraz promieniowej. Strażacy przystąpili do wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Po przybyciu reszty zastępu, natychmiast podpięto defibrylator, który przeprowadził analizę, a następnie defibrylację. Po defibrylacji wznowiono resuscytację krążeniowo – oddechową. Na miejsce przybyła załoga karetki Pogotowia Ratunkowego, której przekazano mężczyznę. Po przywróceniu oddechu, nieprzytomny mężczyzna został przetransportowany do Specjalistycznego Szpitalna w Nowym Sączu" - czytamy w relacji zamieszczonej na stronie sądeckiej Państwowej Straży Pożarnej.

Ratownik medyczny podziękował  za profesjonalną akcję, która dała szansę na uratowanie człowiekowi życia.

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.