Seniorka przeszkodziła mu w kradzieży, więc ją zabił. Sprawa tragedii w Znamirowicach trafiła do sądu

Seniorka przeszkodziła mu w kradzieży, więc ją zabił. Sprawa tragedii w Znamirowicach trafiła do sądu

26-latek kilkukrotnie uderzył mieszkankę Znamirowic (gmina Łososina Dolna) młotkiem w głowę. Zabójstwa dokonał na tle rabunkowym. Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Grozi mu od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia. 

Do tragicznego zdarzenia doszło między 24, a 26 września ubiegłego roku. Złodziej wybił młotkiem szybę w drzwiach balkonowych i włamał się do domu 80-latki. Kobieta mieszkała sama. Mniej więcej rok wcześniej zmarł jej mąż.

Kiedy włamywacz dostał się do wnętrza domu seniorki, został przez nią zauważony. Natychmiast ruszył w jej stronę i wielokrotnie uderzył ją młotkiem w głowę. To doprowadziło do jej śmierci. Napastnik ukradł biżuterię o nieustalonej wartości, którą z kolei porzucił w pobliskim lesie, uznając, że stanowi dla niego zbyt niską wartość. Napastnik był narkomanem, który szukał łatwego łupu i dlatego zdecydował się na włamanie.

– Oskarżonemu zarzucono także popełnienie jedenastu innych przestępstw, głównie kradzieży – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu Leszek Karp.

Ciało kobiety zostało znalezione początkiem października ubiegłego roku. 26-latek po zatrzymaniu przez policję, przyznał się do zbrodni.

Fot. arch. dts24.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.