Seniorka chciała pomóc kuzynce. Straciła ponad 30 tysięcy zł

Seniorka chciała pomóc kuzynce. Straciła ponad 30 tysięcy zł

Zapłakana kobieta podała się przez telefon za jej kuzynkę. Prosiła o pomoc, a po pieniądze miał przyjść znajomy. Seniorka uwierzyła w tę historię i straciła oszczędności. Na szczęście jeszcze tego samego dnia policjanci odzyskali pieniądze.

Mieszkanka Mszany Górnej otrzymała rozpaczliwy telefon 31 marca około godziny 13:00. Rzekoma krewna opowiadała o problemach finansowych. 75-latka postanowiła pomóc kuzynce i przekazała mężczyźnie, który pojawił się przed jej domem, ponad 30 tysięcy złotych. Dopiero po chwili seniorka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zawiadomiła policję.

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili, kim jest zamieszany w sprawę mężczyzna i zatrzymali go w powiecie suskim. 37-latek miał przy sobie pieniądze, które odebrał od oszukanej kobiety.

1 kwietnia prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju i zatrzymania paszportu oraz poręczenia majątkowego w kwocie 2 tysięcy złotych. 37-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności za udział w przestępstwie. Mundurowi wciąż poszukują jego wspólniczki.

Policjanci przypominają podstawowe zasady, które pozwolą nam uchronić się przed podobnymi oszustwami.

1. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół i proszą o pomoc finansową.

2. Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście: wykonaj telefon na znany Ci numer członka rodziny lub skontaktuj się bezpośrednio.

3.Nigdy nie przekazuj pieniędzy nieznajomym.

4. Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję (nr 112).

fot. KPP w Limanowej

Czytaj też: Rożnów. W domku letniskowym znaleziono ciało mężczyzny

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.