,,Scenariusz na Parę" i inne atrakcje w ,,Noc muzeów"

Już w sobotę w Nowym Sączu wyjątkowe wydarzenie. W murach Muzeum odbędzie się premiera szóstej już sztuki off-Teatru Słowa „trzynastka”. Tym razem aktorzy zaprezentują komedię pod tytułem „Scenariusz na Parę” autorstwa Jacka Mazaneca.

wsb3

Tekst powstał przy wykorzystaniu niektórych motywów sztuki Bogusława Schaeffera pt. „Scenariusz dla trzech aktorów”. W rolach głównych wystąpią Kinga Dobosz oraz Marcin Sarota.

- Premiera w sobotę 18 maja o godzinie 22:00 w nowym gmachu Muzeum – Nowy Sącz, Jagiellońska 56 (wejście do Muzeum za 1 złocisza polskiego). Przybywajcie pieszo, samochodem, łodzią, samolotem, wozem, furmanką, karetą, zaczarowaną dorożką a nawet szynobusem!! Będzie się działo – w domu tego nie zobaczycie!!!!!! Powiedzcie krewnym, znajomym, sąsiadom a nawet wrogom i przyprowadźcie znajomych! - zachęcają członkowie sądeckiego teatru.

Będzie to druga premiera grupy przygotowana dla sądeckiej instytucji w ramach ogólnopolskiej ,,Nocy Muzeów". Na pierwszy ogień poszła sztuka ,,Moralność pani Dulskiej".

W ramach akcji Muzeum przygotowało też inne atrakcje. Poniżej szczegółowy harmonogram wydarzeń.

18.00 – 21.00 Warsztaty tkackie, malarskie, drukarskie
19.00 – 22.00 Zwiedzanie magazynu studyjnego
19.00 – 20.00 Koncert chóru GOSPEL SILVIO Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu
19.00 – 22.00 O sądeckich generałach opowiadać będzie Jarosław Jakubowski PTH
18.00 – 22.00 Prezentacja umundurowania 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia
Miłośników I PSP
22.00 – 23.00 off-Teatr Słowa „trzynastka” „Scenariusz na Parę”

fot. Anna Pachowicz

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.