,,Scenariusz na Parę” i inne atrakcje w ,,Noc muzeów”

Już w sobotę w Nowym Sączu wyjątkowe wydarzenie. W murach Muzeum odbędzie się premiera szóstej już sztuki off-Teatru Słowa „trzynastka”. Tym razem aktorzy zaprezentują komedię pod tytułem „Scenariusz na Parę” autorstwa Jacka Mazaneca.

Tekst powstał przy wykorzystaniu niektórych motywów sztuki Bogusława Schaeffera pt. „Scenariusz dla trzech aktorów”. W rolach głównych wystąpią Kinga Dobosz oraz Marcin Sarota.

– Premiera w sobotę 18 maja o godzinie 22:00 w nowym gmachu Muzeum – Nowy Sącz, Jagiellońska 56 (wejście do Muzeum za 1 złocisza polskiego). Przybywajcie pieszo, samochodem, łodzią, samolotem, wozem, furmanką, karetą, zaczarowaną dorożką a nawet szynobusem!! Będzie się działo – w domu tego nie zobaczycie!!!!!! Powiedzcie krewnym, znajomym, sąsiadom a nawet wrogom i przyprowadźcie znajomych! – zachęcają członkowie sądeckiego teatru.

Będzie to druga premiera grupy przygotowana dla sądeckiej instytucji w ramach ogólnopolskiej ,,Nocy Muzeów”. Na pierwszy ogień poszła sztuka ,,Moralność pani Dulskiej”.

W ramach akcji Muzeum przygotowało też inne atrakcje. Poniżej szczegółowy harmonogram wydarzeń.

18.00 – 21.00 Warsztaty tkackie, malarskie, drukarskie
19.00 – 22.00 Zwiedzanie magazynu studyjnego
19.00 – 20.00 Koncert chóru GOSPEL SILVIO Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu
19.00 – 22.00 O sądeckich generałach opowiadać będzie Jarosław Jakubowski PTH
18.00 – 22.00 Prezentacja umundurowania 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia
Miłośników I PSP
22.00 – 23.00 off-Teatr Słowa „trzynastka” „Scenariusz na Parę”

fot. Anna Pachowicz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.