Scena płonęła. Występ Lady Pank zakończył cykl Krynica Źródłem Kultury

Scena płonęła. Występ Lady Pank zakończył cykl Krynica Źródłem Kultury

Cykl Krynica Źródłem Kultury został zakończony w wielkim stylu. W sobotni wieczór scenę Pijalni Głównej rozpaliła prawdziwa legenda polskiej muzyki, czyli zespół Lady Pank. Wcześniej publiczność rozgrzewała grupa Create, czyli zwycięzcy poprzedniej, 4. edycji Festiwalu Supportów, która miała swój finał 25 sierpnia na szczycie Gubałówki. Przed koncertem gwiazdy wieczoru przeprowadzono także licytację. Pieniądze zebrane dzięki niej zostaną przeznaczone na leczenie dwuletniego Wojtusia.

Koncert Lady Pank rozpoczął się mocnymi dźwiękami utworu ,,Kryzysowa narzeczona”, który publiczność ochoczo, tak jak i wiele innych hitów, śpiewała wraz z zespołem.

https://www.facebook.com/DobryTygodnikSadecki/videos/2312856115600361/

Ze sceny zabrzmiały także tak ponadczasowe kawałki jak: ,,Mniej niż zero”, ,,Tańcz, głupia tańcz”, ,,Fabryka małp”, ,,Zostawcie Titanica”, ,,Tacy sami”, ,,Marchewkowe pole”, ,,Zawsze tam gdzie ty”, ,,Znowu pada deszcz”, „7-me niebo nienawiści”, czy „Stacja Warszawa”. Publika szalała, aplauz ciągnął się w nieskończoność, a na koniec nie obyło się bez bisu.

Bez wątpienia można stwierdzić, iż Lady Pank to zespół, który łączy pokolenia. Uznawany jest za jedną z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. W tłumie zgromadzonym w sobotę w krynickiej Pijalni dostrzec dało się zarówno dorosłych, seniorów, jak i dzieci oraz młodzież, a wszyscy głośno wtórowali swoim idolom.


Zespół Lady Pank został założony w 1981 roku we Wrocławiu przez gitarzystę i kompozytora Jana Borysewicza oraz Andrzeja Mogielnickiego – autora tekstów. Jesienią 1982 roku do grupy dołączył Janusz Panasewicz, który obecnie jest frontmanem grupy. Zespół do tej pory cieszy się ogromną popularnością. Ma na swoim koncie około 30 płyt i dziesiątki przebojów, niezliczone koncerty w Polsce, Europie i w Stanach Zjednoczonych. Nazwa grupy pochodzi od tytułu pierwszego singla, czyli „Mała Lady Punk”. Obecnie w jej skład wchodzą: Jan Borysewicz – gitara solowa, śpiew, Janusz Panasewicz – wokal, Kuba Jabłoński – perkusja, Krzysztof Kieliszkiewicz – gitara basowa, Michał Sitarski – gitara elektryczna.

Fot. NS/KNB

Reklama