Wysowa: Henryk Sawka na Dzikich Stołach

Znany rysownik, satyryk i ilustrator Henryk Sawka, obchodził wczoraj 60. urodziny. Symboliczną świeczkę na bardzo symbolicznym torcie zdmuchnął w… Wysowej.

– Nie celebruję jakoś specjalnie moich urodzin, więc w pierwszej wersji miałem dzisiaj przetestować nowy wyciąg narciarski w Szczyrku, ale kiedy dowiedziałem się, że w Wysowej organizowane są Dzikie Stoły, to porzuciłem wszelkie plany i jestem tutaj – powiedział chyba delikatnie wzruszony Sawka. – Przyjeżdżam do Wysowej od 20 lat, świetnie się tu czuję, kocham Beskid Niski, a wam dziękuję za pamięć.

Towarzystwo z Beskidu Niskiego – organizator Dzikich Stołów – zadbało, by jubilat czuł się w Wysowej jak w domu, a wśród biesiadników jak wśród swoich, więc nie tylko zdmuchnął urodzinową świeczkę, ale otrzymał również specjalny torcik upamiętniający uroczystość i gromkie brawa.

Henryk Sawka swoje rysunki publikował m.in. w „Szpilkach”, „Studencie”, „Sztandarze Młodych”, „Gazecie Krakowskiej”, „Dzienniku Polskim”, „Playboyu”, „Polska the Times”, „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej”, „Wprost” czy „Newsweeku”.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.