Sandecja wiceliderem. Odra popłynęła...

W zaległym meczu Sandecja pewnie pokonała Odrę Opole. Dzięki zdobytym punktom oraz przy remisie ŁKS biało czarni awansowali na drugie miejsce w tabeli.

PROTEUSSMARZ

Sandecja Nowy Sącz - Odra Opole 2-0 (1-0)
1:0 Bartłomiej Dudzic 43, 2:0 Maciej Małkowski 88 (karny)
Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec). Widzów: 1247.
Żółte kartki: Rafał Niziołek, Mateusz Czyżycki, Mateusz Bodzioch.

Sandecja: Marek Kozioł - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko - Bartłomiej Dudzic (90 Hubert Maślanka), Grzegorz Baran, Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak, Miłosz Kałahur - Dawid Flaszka (81 Radosław Kanach), Mateusz Klichowicz (90 Maciej Korzym).

Odra: Tobiasz Weinzettel - Patryk Janasik, Paweł Baranowski, Mateusz Bodzioch, Rafał Brusiło - Krzysztof Janus, Mateusz Czyżycki (79 Szymon Skrzypczak), Jakub Habusta, Rafał Niziołek, Sebastian Bonecki (77 Mariusz Rybicki) - Jakub Moder.

Faworytem spotkania byli gospodarze, ale przez wiele minut gra była wyrównana, a w pierwszej połowie groźnych, szybkich akcji było jak na lekarstwo. W 20 minucie goście znakomitą okazję do zdobycia gola, ale Kozioł w sytuacji sam na sam z Niziołkiem zdołała obronić strzał. Kilkadziesiąt sekund później po strzale Małkowskiego z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę. Kiedy wszyscy czekali na przerwę akcję w swoim stylu przeprowadził Dudzic. Wbiegł z piłką w pole karne mijając obrońcę Odrę ogrywając bramkarza Odry.

Po zmianie stron zespół gości przez wiele minut przeważał, ale obrona kierowana przez Szufryna działa bardzo skutecznie. Piłkarze z Opola zaczęli grać zbyt agresywnie i posypały się faule a wraz z nimi żółte kartki. Po godzinie gry Sandecja znów zaczęła atakować, ale niewiele z tego wynikało. Pod koniec meczu w polu karnym atakującego Klichowicza próbował zatrzymać bramkarz Odry, a że zrobił się z tego faul, to sędzia wskazał na „wpano”. Jedenastkę na gola zamienił Małkowski.

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.