Sandecja pozyskała piłkarza, który był blisko Legii Warszawa. „Tydzień negocjacji”

23 marca na swojej stronie internetowej Sandecja Nowy Sącz poinformowała o zakontraktowaniu do końca czerwca 2018 roku chorwackiego pomocnika Damira Sowsića. Sądeczanie skorzystali wówczas z pozyskania wolnego zawodnika, gdyż okno transferowe było już zamknięte.

28-latek wyceniany przez portal Transfermarkt.de na 1,25 miliona euro jeszcze w lutym był blisko gry w Legii Warszawa, ale stołeczny klub ostatecznie pozyskał Portugalczyka Cafu z francuskiego FC Metz.

Dla wielu kibiców i obserwatorów w kraju nad Wisłą ruch klubu z Kilińskiego był nie lada sensacją. Piłkarz uważany powszechnie za potencjalną gwiazdę Lotto Ekstraklasy wzmocnił ostatni zespół elity. Jak do tego doszło?

Przekonywaliśmy go tydzień i w końcu się dogadaliśmy – mówi Dobremu Tygodnikowi Sądeckiemu dyrektor sportowy nowosądeckiego klubu Arkadiusz Aleksander.

Na początku, jak kilku innych zawodników, z którymi mieliśmy okazję rozmawiać, oczekiwał o wiele wyższych zarobków. Z tego co wiem przekonała go jednak możliwość gry w Europie. Ten fakt był dla niego bardzo ważny. Poza tym nie wypaliła mu jedna z opcji (prawdopodobnie miał występować w Chinach – informacja ze źródeł autora tekstu).

Mam nadzieję, że Damir zacznie grać częściej, od początku. Na treningach prezentuje się bardzo obiecująco – podsumowuje Aleksander.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Miłosz Jańczyk; Sandecja.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.