Zwycięstwo muszynianek we Wrocławiu

Zespół z Muszyny w ostatniej kolejce rudny zasadniczej pokonał na wyjeździe Impel Wrocław, co dało mineralnym siódme miejsce w tabeli i o taką pozycję zagra w play off z BKS Bielsko Biała.

Trener Bogdan Serwiński marzył o szóstej lokacie na koniec, ale na finiszu rozgrywek zespół z Muszyny wyprzedziły krakowianki Proxima Trefl, które też wygrały na wyjeździe.

XXVI kolejka
Impel Wrocław – Polski Cukier Muszynianka 2:3 (21:25, 18:25, 25:19, 25:23, 11:15)

Sędziowali: Mirosław Bień i Sławomir Jażdżewski.
Impel: Chojnacka, Wołodko, Gałucha, Łozowska, Gierak, Murek, Stenzel – libero oraz Szczurowska, Świętoń, Pancewicz.
Polski Cukier Muszynianka: Radenković, Wójcik, Savić, Bociek, Karakasheva, Śmieszak, Medyńska – libero oraz Brzóska, Flakus, Bałdyga.
Zespół znad Popradu był faworytem spotkania. Muszynianki w pierwszym i drugim secie pokazały skuteczną grę. Bardzo dobrze w ataku radziły sobie Savić i Bociek, które zdobyły w meczu po 14 punktów każda. Po dziesięciominutowej przerwie obraz gry na parkiecie we Wrocławiu się zmienił diametralnie. Impel, który walczył o zachowanie bezpiecznej, dziesiątej pozycji (dające utrzymanie w ekstralidze bez baraży), zagrał niezwykle ambitnie wygrywając kolejne dwa sety. W tie breaku muszynianki były lepsze i nie dały się już ograć zwyciężając 3:2.

Pozostałe wyniki:
Budowlani Łódź – Chemik Police 1:3 (20:25, 19:25, 25:20, 21:25)
ŁKS Łódź – Budowlani Toruń 3:0 (26:24, 28:26, 25:17)
MKS Dąbrowa Górnicza – Proxima Kraków 2:3 (27:25, 10:25, 17:25, 25:22, 7:15)
Developres Rzeszów – PTPS Piła 3:0 (25:18, 26:24, 25:15)
KSZO Ostrowiec Św. – Pałac Bydgoszcz 0:3 (25:27, 16:25, 21:25)
Legionovia Legionowo – BKS Bielsko-Biała 3:2 (23:25, 25:15, 25:21, 22:25, 15:11)