Sandecja Nowy Sącz rozgromiona na koniec sezonu!

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w ostatnim meczu tego sezonu Fortuna 1 Ligi zostali rozbici przez GKS 1962 w Jastrzębiu-Zdroju aż 0:5! Dla sądeczan była to pierwsza tak wysoka przegrana w bieżących rozgrywkach, zaś dla graczy Jarosława Skrobota premierowe zwycięstwo w takich rozmiarach.

Worek z bramkami rozwiązał się już w 5 minucie, gdy dośrodkowanie z prawego sektora boiska na gola zamienił Jakub Wrąbel, będąc niepilnowanym w polu karnym.

Po czterech minutach było już 2:0. Do niepilnowanej piłki dopadł Rafał Adamek, wpadł z nią w „szesnastkę” gości i uderzeniem w krótki róg nie dał szans Szymonowi Tokarzowi.

W pierwszej części meczu padła jeszcze jedna bramka dla miejscowych. Patryk Skórecki znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem „Biało-czarnych” pewnie pakując piłkę do siatki.

Druga połowa przyniosła jeszcze dwa trafienia, obydwa dla GKS.

Warto odnotować, że w 52 minucie trzy razy Sandecję ratował jej bramkarz popisując się bardzo dobrymi interwencjami. Nie dał się pokonać Patrykowi Skóreckiemu, dobitce Wróbla i uderzeniu zza pola karnego.

Najpierw gola na 4:0 zdobył Rafa Adamek, po podaniu od Dominika Szczęcha, zaś rezultat ustalił Dominik Szczęch ładnym uderzeniem z dystansu.

Czytaj również: PREZES SANDECJI ZAPREZENTOWANY: „POSTAWIMY NA MŁODYCH” [ZDJĘCIA]

Sandecję było stać jedynie na trafienie w poprzeczkę Marcina Flisa. W klubie z miasta nad Dunajcem niebawem szykują się przetasowania kadrowe, o czym będziemy informować na bieżąco.

Ostatecznie nasi piłkarze zakończyli ligowe zmagania na czwartym miejscu (55 pkt), GKS jest piąty (48 pkt). Do Lotto Ekstraklasy awansowały Raków Częstochowa i ŁKS. Ligę opuszczają Bytovia Bytów, GKS Katowice oraz Garbarnia Kraków.

GKS 1962 Jastrzębie – Sandecja Nowy Sącz 5:0 (3:0)

Bramki: Jakub Wróbel 5, Rafał Adamek 9, 72, Patryk Skórecki 35, Dominik Szczęch 89.

Żółte kartki: Patryk Skórecki, Adam Wolniewicz (GKS 1962).

GKS 1962: Hubert Gostomski – Oskar Mazurkiewicz (85 Przemysław Pastuszak), Adam Wolniewicz, Bartosz Jaroszek, Dominik Kulawiak – Rafał Adamek, Marek Mróz, Damian Tront, Patryk Skórecki (85 Piotr Pacholski), Jakub Wróbel – Kamil Adamek (66 Dominik Szczęch).

Sandecja: Szymon Tokarz – Adrian Basta (58 Michał Szaflarski), Michal Piter-Bućko, Marcin Flis – Dominik Kun, Szymon Kuźma (80 Grzegorz Baran), Maciej Małkowski, Miłosz Kałahur – Hubert Maślanka, Mateusz Klichowicz (80 Bartłomiej Dudzic), Kamil Ogorzały.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).