Sandecja nawiązała współpracę z Beskidzką Akademią Piłkarską

W dniu dzisiejszym na Sandecja Nowy Sącz podpisała umowę o współpracy z Beskidzką Akademią Piłkarską działającą na terenie Grybowa, Ropy, Uścia Gorlickiego i Zagórzan.

Renault2

W spotkaniu uczestniczyli prezes nowosądeckiego beniaminka ekstraklasy Grzegorz Haslik, dyrektor sportowy Arkadiusz Aleksander oraz prezes BAP Konrad Szurek.

W ramach współpracy akademia piłkarska planuje m.in. organizację kilku turniejów do spółki z Sandecją. Ponadto trenerzy Beskidzkiej Akademii Piłkarskiej będą brali udział w szkoleniach.

- To dla nas moment zwrotny w regionalnej piłce. Akademia Piłkarska wywodząca się z powiatu gorlickiego tj. z Ropy, jako pierwszy klub w historii tego powiatu nawiązuje tak ścisłą współpracę, co daje o wiele większe możliwości dla utalentowanych zawodników znajdujących się pod skrzydłami trenerów w Beskidzkiej AP – napisano na stronie internetowej akademii.

- W planach klubów już pojawiają się imprezy sportowe, które będą miały na celu krzewienie sportu w naszym regionie. Beskidzka AP jako jedna z najbardziej profesjonalnych i najszybciej rozwijających się akademii w regionie stawia na jakość, która dzięki sztabowi trenerskiemu oraz koordynatorowi jest widoczna gołym okiem. Świadczyć może o tym wysokiej jakości sprzęt sportowy, jak również kwalifikacje trenerskie, które stroją na bardzo wysokim poziomie. Warto przypomnieć, iż koordynator akademii miesiąc temu szkolił się w jednym z najlepszych klubów na świecie, czyli Realu Madryt. Zaczerpnięta wiedza wprowadzana jest również w struktury akademii. Współpraca  przysporzy również wiele radości dzieciom z BAP, które będą m.in. mogły wyprowadzać piłkarzy na mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej, a także z trybun dzielnie kibicować Sandecji Nowy Sącz – brzmi dalsza treść komunikatu.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że doszło do podpisania tej umowy. To dla nas bodziec do jeszcze cięższej pracy – powiedział nam koordynator BAP Konrad Szurek.

Fot. Archiwum BAP. Na zdjęciu prezes BAP Konrad Szurek oraz dyrektor Sandecji Arkadiusz Aleksander

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.