Sandecja mocnym akcentem wkracza w rundę wiosenną

Sandecja mocnym akcentem wkracza w rundę wiosenną

Podopieczni trenera Stanislawa Vargi zainaugurowali w miniony weekend rundę wiosenną sezonu 2022/2023. Cel postawiony przed drużyną jest oczywisty. Trzeba sobie zapewnić utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy, bo już w tym roku szykuje się wielki powrót na nowy stadion przy ulicy Kilińskiego.

Prezes klub Miłosz Jańczyk podkreśla w rozmowie z DTS, że zadanie postawione przez zespołem jest oczywiste. Zauważa jednak, że do osiągnięcia zamierzeń potrzebne były ruchy kadrowe. – Dokonaliśmy siedem transferów. Wzmocniliśmy praktycznie każdą formację. W moim odczucia drużyna jest teraz silniejsza kadrowo.

Podsumujmy. Zimowe okienko transferowe to bilans siedmiu pozyskanych graczy. Są nimi: Robert Kirss (FC Levadia Tallin), Martin Kostal (SK Sigma Ołomuniec), Zvonimir Kozulj (powrót po kontuzji), Karl-Romet Nomm (Flora Tallin), Krystian Palacz (Lech Poznań), Dariusz Pawłowski (Radomiak Radom) oraz Denis Potoma (MFK Skalica). Z klubu odeszli natomiast: Mariusz Gabrych, Kacper Gach, Łukasz Kosakiewicz, Giorgi Merebaszwili, Damir Sovsić oraz Miłosz Tysiak.

Prezes Miłosz Jańczyk przyznaje, że w okresie przygotowawczym dobrze prezentował się pozyskany pomocnik Denis Potoma. – Może przyczynić się do wzmocnienia naszych ofensywnych poczynań. Ma ciekawy ciąg na bramkę przeciwnika. Jest konkretnym zawodnikiem, może nie ma aż tak technicznych umiejętności jakie posiadał Sovsić, ale widać po nim, że wnosi dużą wartość – dodaje.

Cały tekst przeczytasz w najnowszym DTS pod linkiem:

Share on twitter
Share on facebook