Sandecja. Mateusz Dwojak podał się do dymisji

Od dzisiaj Akademia Sandecja oraz druga drużyna nie mają trenera – Mateusz Dwojak podał się do dymisji.

wsb3

Jak mi powiedział trener Mateusz Dwojak, po rozmowie z dyrektorem d/s sportowych Sandecji Arkadiuszem Aleksandrem postanowił podać się do dymisji – powiedział prezes MKS Sandecja S.A. Artur Kapelko. – O szczegóły trzeba zapytać trenera Mateusza Dwojaka. Osobiście nalegałem na zmianę jego decyzji, ale myślę, że potrzebuje dłuższej chwili odpoczynku. Wiem, że włożył w Akademię wiele serca i dużej merytorycznej wiedzy. Jesteśmy w ‚okresie bardzo przejściowym” i jest dużo emocji.

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie powodem taj decyzji są naciski by zawiesić w tym sezonie rezerwy Sandecji w IV lidze. Jest to niezrozumiałe dla wielu osób w klubie, ale też kibiców, bowiem drugi zespół powinien być, bo gdzie mają grać zawodnicy Akademii? Należy zauważyć, iż kilku zawodników Matusza Dwojaka z AS grało w zeszłym sezonie w pierwszej drużynie. Taki cykl szkolenia należy kontynuować. Trudno sobie wyobrazić, aby pierwszoligowy klub był bez drużyny rezerw.

Warto dodać, że w sezonie 2020/2012 Akademia Sandecja, jako jedna z niewielu w Polsce, otrzymała „Złotą Gwiazdkę” PZPN za co klub otrzyma 140 tys. zł nagrody. To pierwszy taki przypadek w historii klubu. Zawodników prowadził trener Mateusz Dwojak, który zajmował się również rezerwami Sandecji.

Na zdjęciu: Pierwszy z lewej Mateusz Dwojak obok prezes MKS Sandecja Artur Kapelko

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]