Sandecja II Nowy Sącz lepsza od ULKS Korzenna (fotorelacja)

Sandecja II Nowy Sącz lepsza od ULKS Korzenna (fotorelacja)

ULKS Korzenna, Sandecja II

Sandecja II Nowy Sącz z przytupem rozpoczęła sezon 2022/2023 w nowosądecko-gorlickiej klasie okręgowej. Zespół z ul. Kilińskiego pokonał w miniony weekend ULKS Korzenna w rozmiarze 4:1 i po dwóch kolejkach jest liderem tabeli.

Ekipa z Nowego Sącza była faworytem spotkania. Podopieczni trenera Marka Zagórskiego bardzo szybko przejęli inicjatywę i już w pierwszej odsłonie pojedynku przypieczętowali zwycięstwo. Bramki padały kolejno w: 15, 29, 39 oraz 41 minucie meczu. Gospodarze odpowiedzieli honorowym trafieniem Kuzery w 66 min. pojedynku. Trener ULKSu Korzenna Łukasz Schreiner upatruje w Sandecji jednego z faworytów rozgrywek.

– Spotkaliśmy się z drużyną, która powinna dominować w tym sezonie. Pojedynek przebiegał pod dyktando rywala i trzeba przyznać wprost, że zwycięstwo było wypracowane i zasłużone – mówi Łukasz Schreiner.

ULKS Korzenna to beniaminek klasy okręgowej. Po awansie drużyna zachowała swój szkielet. Wzmocniła się dwoma zawodnikami: Jakubem Bobakiem oraz Gabrielem Taraskiem.

– Uczymy się tej ligi. Na sam początek sezonu dostaliśmy trudnych rywali. Najpierw był to zespół z Biegonic, z którym zremisowaliśmy 2:2. To był naprawdę dobry pojedynek, ciekawie się go oglądało. Teraz przyszło nam się zmierzyć z Sandecją. Drugą część meczu wygraliśmy. Cieszy mnie to, że zespół odpowiednio zareagował. Po zmianie stron pokazaliśmy, że przy agresywnym doskoku i determinacji można stworzyć sobie podbramkowe okazje. Nam się to udało. Jedną z takich szans wykorzystaliśmy – zauważa szkoleniowiec zespołu z Korzennej.

W najbliższej kolejce spotkań ULKS Korzenna podejmie drużynę z Kobylanki z kolei Sandecja II Nowy Sącz zmierzy się ze Skalnikiem Kamionka Wielka.

fot. Adrian Maraś

Reklama