Lipnica W: osobówka zderzyła się z ciągnikiem rolniczym

Do dramatycznie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 15. na trasie Korzenna - Jasienna w miejscowości Lipnica Wielka. Samochód osobowy zderzył się tam z ciągnikiem rolniczym. Na szczęście skończyło się tylko na strachu i zniszczonych pojazdach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze powiatowej doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym.  Samochód osobowy znajdował się w rowie poza drogą a ciągnik rolniczy zajmował pas drogi w kierunku Jasiennej - relacjonują strażacy.

Volkswagenem podróżowały trzy osoby, w tym siedmioletnie dziecko, ciągnikiem - tylko kierowca. Wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach, jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Nikt nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach, zakręcili zawór instalacji gazowej w osobówce i zasypali wyciekły z ciągnika olej silnikowy oraz płyn chłodniczy. Zniszczone pojazdy zostały usunięte przez służby zewnętrzne.

Przez jakiś czas ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. W działaniach, które trwały ponad cztery i pół godziny, brały udział zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Jasienna i OSP Korzenna oraz policja.

fot. PSP w Nowym Sączu

WIŚNIAMAŁALIP

1 comment

  1. bogdan 15 Wrzesień, 2018 at 13:13 Odpowiedz

    Rozumiem ,że wina jest po stronie kierowcy ciągnika , który zap…alał z prędkością światła i kierowca osobówki nie wiedział co ma czynić na drodze………….

Wypowiedz się w tej sprawie