Sądeczanka – wicemistrzynią świata juniorek w K1. Brawo Dominika Brzeska!

Sądeczanka Dominika Brzeska wywalczyła srebrny medal na kajakarskich mistrzostwach świata juniorów i młodzieżowców. Rywalizacja najlepszych młodych kajakarzy górskich odbywa się we włoskim mieście Ivrea.

Zawody kajakowe w kategorii juniorskiej rozegrano wczoraj   (sobota) po południu. Sukces sądeczanki, która trenuje w KS Start, był niespodzianką, bo w półfinale Dominika Brzeska zajęła miejsce dziewiąte. W finałowym przejeździe – bez karnych sekund karnych, z czasem 95,40 zakończyła rywalizację za Włoszką Lucią Pistoni, która triumfowała z rezultatem 94,14.

Sobota przyniosła polskiej reprezentacji dwa srebrne krążki. Na podium C1 stanął też młodzieżowiec Kacper Sztuba. Wcześniej biało-czerwoni wywalczyli srebro w rywalizacji drużynowej C1 młodzieżowców w składzie:  Kacper Sztuba, Szymon Nowobilski i Konrad Szymanek.

Na zakończenie mistrzostw – dziś (10 lipca) odbywają się zawody w slalomie ekstremalnym.