Sądeczanka Martyna Kaleta wydała singiel promujący płytę. Jak Wam się podoba?

Nowy Sącz to zagłębie talentów. Tutaj urodziło się i kształtowało swoje artystyczne umiejętności w niemal wszystkich dziedzinach sztuki wielu znanych artystów. Z naszego miasta pochodzi również Martyna Kaleta – wokalistka, która kilka dni temu opublikowała w sieci autorską piosenkę, zapowiadającą debiutancką płytę.

PROTKASA3

Martyna ma 18 lat, ukończyła I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu. Jest tegoroczną maturzystką. Mimo, iż jest to wyjątkowo trudny czas dla maturzystów, którym przyszło zdawać egzamin dojrzałości w czasach epidemii, ona postanowiła wykorzystać czas nie tylko na naukę, ale także na realizowanie swoich marzeń.

Kilka dni temu na jej kanale Youtube pojawiła się piosenka „What is my love”, która jest singlem promującym album Seeker, nad którym pracuje młoda artystka.

-Singiel powstał w przypływie chwilowej weny twórczej. Niestety nie mam jej na zawołanie, ale muszę przyznać, że w tym przypadku przyszła razem z potrzebą wyrzucenia z siebie emocji. Piosenka opowiada trochę o mnie, ale przy tekście pomógł mi Pan Grzegorz Krawczyk, któremu bardzo dziękuję za pomoc. Muzykę natomiast stworzył Webster, również pochodzący z naszego miasta – mówi o swojej nowej piosence Martyna Kaleta.

Martyna pochodzi z muzykalnej rodziny, a swój talent szlifuje od najmłodszych lat.

-Pierwszy kontakt z muzyką miałam w przedszkolu, na rytmice. Jeszcze zanim rozpoczęłam naukę w szkole podstawowej mój tata, który ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, zapisał mnie do „zerówki” muzycznej. Kilka lat później skończyłam I stopień Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Jeżeli chodzi natomiast o sam śpiew, to zasługa mojej wychowawczyni w klasach 1-3, mgr Beaty Szczypuły. Zachęciła mnie do udziału w szkolnym Festiwalu Młodych Talentów. To zapoczątkowało mój dalszy rozwój w tym kierunku – opowiada Martyna.
Po zdaniu jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu, Martyna ma zamiar iść na studia.
Mam w planach studia biznesowe. Nikt nie wie jak moje losy się potoczą, ja również. Teraz skupiam się jednak na pracy nad materiałem na płytę. Jest już po części gotowy, ale nadal pracuję nad kolejnymi piosenkami. Ta płyta będzie bardzo różnorodna. Będzie zlepkiem fragmentów mojej drogi w poszukiwaniu swojego stylu. Mam jednak nadzieję, że dzięki temu każdy znajdzie na niej coś dla siebie – zaprasza do słuchania wokalistka.

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]