Sądeczanka Joanna Kulig zaproszona do grona Amerykańskiej Akademii Filmowej

Sądeczanka Joanna Kulig zaproszona do grona Amerykańskiej Akademii Filmowej

Joanna Kulig, oskary 2023

Wczoraj (5 października) Amerykańska Akademia Filmowa na swoim koncie na instagramie opublikowała post, w którym przedstawiła swoich nowych członków i członkienie. Wśród nich obok Colina Farrella czy Noémie Merlant znalazła się Sądeczanka Joanna Kulig. Tym samym polska gwiazda podbijająca Hollywood dołączyła do grona przyznającego najważniejsze nagrody w branży filmowej – Oscary.

,,Aktorzy stanowią serce filmów, nadają życie scenariuszom i sprawiają, że postaci opisane na papierze ożywają, stają się ekranowymi bytami, z którymi można się utożsamić. Bez tych oddanych i utalentowanych wykonawców historie, które cenimy, pozostałyby uwięzione w sferze wyobraźni” czytamy na instagramowym koncie Akademii pod postem, w którym przedstawieni zostają jej nowi członkowie i członkinie.

Jak przypomina portal zwierciadło.pl o tym, że Joanna Kulig została przez Amerykańską Akademię Filmową zaproszona w swoje szeregi, wiadomo było już w czerwcu. W gronie osób, które otrzymały takie zaproszenie znajdowały się jeszcze m.in. reżyserka Agnieszka Smoczyńska czy scenarzystka Ewa Piaskowska. Jednak dopiero w październiku ogłoszono oficjalnie na mediach społecznościowych Akademii, że to Joanna Kulig zostanie członkinią grona przyznającego Oscary. Organizacja co roku jest sukcesywnie powiększana o kolejne osoby członkowskie zgłaszane przez zarząd Akademii. Najczęściej kandydatami stają się gwiazdy, które otrzymały już Oscara bądź zostały do nagrody nominowane jak i znaczące dla historii kina postaci. Członkostwo w Amerykańskiej Akademii Filmowej jest dożywotnie, jednak może zostać odebrane.

Zostanie przyjętą do grona decydującego o tak prestiżowej nagrodzie jest niesamowitym wyróżnieniem dla Joanny Kulig jak i docenieniem jej ciężkiej pracy jako aktorki. Życzymy sukcesów w kolejnych szczeblach kariery.

 

fot. arch. dts24

Czytaj też: Redyk. Dzisiejszy przemarsz setek owiec przez Rytro [ZDJĘCIA + FILM]