Sądeczanie świętowali 101 rocznicę odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

Sądeckie uroczystości związane z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zgromadziły tłumy. Obchody święta narodowego rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pod wezwaniem św. Kazimierza, po której wszyscy wspólnie udali się pod Dąb Wolności. Na sądeckich plantach wybrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego". Potem sądeczanie przemaszerowali pod pomnik marszałka Piłsudskiego, gdzie reprezentacje władz samorządowych i miejskich, przedstawiciele służb mundurowych, poczty sztandarowe i pozostali - złożyli wiązanki kwiatów. Kilkumetrową flagę przynieśli ze sobą mali harcerze.

wsb3

Przed nami jeszcze familijna część świętowania. Dziś w Miasteczku Galicyjskim odbędzie się piknik patriotyczny połączony z pokazem mody patriotycznej, wykładami, występami zespołów regionalnych, wystawą IPN, oraz pokazem musztry ZS Strzelec OSW. Tradycyjnie nie zabraknie także stoisk z rękodziełem. Obchody zakończy spektakl "Emigranci" w Teatrze Nowym w Nowym Sączu.

 

 

 

 

FORDELEKT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.