Sądeczanie siłą krakowian!

Z 7 zawodnikami grającymi kiedyś w zespole Biało-Czarnych Nowy Sącz rozpocznie nowy sezon rugby krakowski klub Juvenia. Pierwsze mecze rozpoczną się 15 i 16 sierpnia b.r.

Renault2

W najwyższej klasie rozgrywkowej zagrają: Arka Gdynia, Awenta Pogoń Siedlce, Edach Budowlani Lublin, Juvenia Kraków, Lechia Gdańsk, Master Pharm Rugby Łodź, Ogniwo Sopot, Orkan Sochaczew, Skra Warszawa oraz mistrz pierwszej ligi (rozgrywki na tym poziomie jeszcze trwają). Ze względu na koronawirusa, 31 marca zarząd Polskiego Związku Rugby postanowił, że rozgrywki ekstraligi nie zostaną dokończone. Nie wyłoniono mistrza Polski, a końcową klasyfikację ustalono na podstawie tabeli po rundzie jesiennej.

Wspomniani na wstępie gracze pierwszej drużyny  Juvenii pochodzący z Sądecczyzny to Michał Jurczyński, Bartłomiej Janeczko, Dariusz Janik, Marcin Siemaszko, Arkadiusz Korusiewicz, Dominik Słaby, Grzegorz Goliński. Grali oni w przeszłości w zespołach młodzieżowych lub seniorskiej ekipie Biało-Czernych Nowy Sącz. 

Na zdjęciu: Grzegorz Goliński.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.