Sądeczanie rozgromili rywali

W pierwszej kolejce ligi U-13 chłopców zespół STK Wikar Nowy Sącz rozgromił na wyjeździe rywali. Dzięki wysokiemu zwycięstwo sądeczanie objęli prowadzenie w tabeli.

MUKS 1811 Unia Tarnów – STK Wikar Nowy Sącz 39:117 (8:31, 13:32, 10:27, 8:27)
Sędziowali: Adrian Lazarek i Piotr Stępak.
Unia: Hajdo 16, S. Boduch 5, Dura 4, Bartkowski 4, J. Boduch 2, Witek 2, Foltak 2.

STK Wikar: Tokarczyk 34, Kogut 30, Berdysz 19, Zygmunt 12, Fritx 6, Kasperski 6, Kmiecik 4, Szczerkowski 3, Rutkowski 3.

Mecz z tarnowskimi zespołami nidgy nie są łatwe. Tym razem było inaczej. Już pierwsza kwarta, wygrana 31:8, pokazała, że gospodarze nie będą mieli nic do powiedzenia w tym starciu. Kiedy w drugiej części spotkania Kogut i Tokarczyk, wspomagani przez kolegów dobrymi podaniami i obroną powiększali przewagę punktówą wiadomo było, że mecz zakończy się dużym wynikiem. Do przerwy zespół STK Wikar prowadził 63:21. Po zmianie stron sądeczanie dołożyli jeszcze 54 tracąc zaledwie 18 i pogrom sportowy stał się faktem.