W Nowym Sączu odbędą się dwie manifestacje. Sądecka Policja w gotowości

W najbliższą sobotę (27 lipca) w Nowym Sączu odbędą się dwie manifestacje. Jedną organizuje Komitet Obrony Demokracji. Ma ona być wyrazem solidarności z ofiarami aktów przemocy do jakich doszło w Białymstoku. Tego samego dnia kontrdemonstrację zaplanowała Młodzież Wszechpolska, która, jak czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia, „chce pokazać jak prawdziwa prawica powinna walczyć z LGBT”. Nowosądecka policja ma zabezpieczać zgromadzenie publiczne KOD. 

wsb3

Po naszej wczorajszej publikacji dotyczącej organizacji demonstracji solidarnościowej przez sądeczan – w sieci aż zawrzało. Wkrótce na Facebook’u został utworzony profil wydarzenia pn. ,,Kontra do pikiety KOD-u ,”PRO LGBT” w Nowym Sączu”. Organizatorami tego spotkania jest Zjednoczenie Wszechpolskie, Młodzież Wszechpolska. Odbędzie się ono o godzinie 10.30 pod kościołem św. Kazimierza.

,,Moi drodzy. Okazja do udowodnienia jak prawdziwa prawica powinna walczyć z LGBT nadarzyła się bardzo szybko. KOD będzie organizował w tą sobotę pikietę poparcia LGBT i solidarności z biednym rewolucjonistami kulturowymi w Białymstoku. Przy okazji zawalczy z urojonym faszyzmem. Prawdziwi patrioci, narodowcy, czy konserwatyści nie mogą koło tego przejść obojętnie. Dlatego wspólnie ze środowiskami wyżej wymienionych poglądów, Młodzież Wszechpolska organizuje kontrę. Uzbrojeni w różance, banery i tabliczki zbieramy się o godzinie 10:30 koło kościoła św Kazimierza. Wszystkich proszę o obecność i wyrażenie sprzeciwu!” – piszą organizatorzy wydarzenia.

Pół godziny później, nieopodal skrzyżowania ulic: Sobieskiego, Kościuszki i Długosza na placu obok domu handlowego ,,Merkury” odbędzie się pikieta solidarnościowa organizowana przez Komitet Obrony Demokracji w Nowym Sączu. ,,Stop faszyzmowi, stop nietolerancji, rusz myślenie „- to hasła przewodnie planowanej demonstracji.

Policja w gotowości 

W związku z zaplanowanymi na jutrzejsze przedpołudnie dwiema kontrmanifestacjami w Nowym Sączu, policja będzie prowadzić czynności związane z zabezpieczeniem zgromadzenia publicznego Komitetu Obrony Demokracji.

– Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu otrzymała zgłoszenie o planowanym na dzień jutrzejszy zgromadzeniu publicznym. W związku z tym policjanci będą realizowali zadania mające na celu zabezpieczenie tego zgromadzenia – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją Aneta Izworska z zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Przypominamy, iż pierwszy Marsz Równości w Białymstoku pod hasłem ,,Białystok domem dla wszystkich” odbył się w ubiegłą sobotę. Przyciągnął on także kontrmanifestację skupiającą środowiska kibiców, a także skrajnej prawicy. W trakcie trwania demonstracji doszło do eskalacji przemocy i nienawiści względem osób, które przyszły walczyć o równe prawa dla homoseksualistów, biseksualistów, czy też osób transpłciowych. W stronę policjantów i osób biorących udział w zgromadzeniu były rzucane kamienie, butelki, kostka brukowa, petardy oraz inne przedmioty stwarzające niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia.

Więcej szczegółów w publikacji zamieszczonej poniżej.

Sądeczanie solidarni z pokrzywdzonymi w Białymstoku. Mówią ,,stop” homofobii i nienawiści

Fot. KMP Białystok

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]