Sądeczanie najlepsi w rugby w Pradze

W połowie listopada zawodnicy Rugby Club Biało-Czarnych Nowy Sącz brali udział w turnieju Prague International Sevens Rugby w stolicy Czech. Finałowy mecz zakończył się zwycięstwem „Biało-Czarnych” 24:0!

wsb3

Rywalizacja toczyła się na praskim stadionie Marketa. W zawodach wzięło udział dziesięć zespołów, w tym osiem czeskich, jedna niemiecka i jedna polska.

Sądeczanie kapitalnie spisywali się od początku turnieju. W grupie pokonali Rugby Club Kralupy nad Vitavou 26:14 oraz Rugby Klub Petrovice 19:14 i wywalczyli pierwsze miejsce. W półfinale sądeccy rugbyści odprawili z kwitkiem Rugby Club Plzen wygrywając 40:0. W finale sądeczanie ponownie mierzyli swe siły z Rugby Club Petrovice, który awansował do fazy finałowej poprzez zwycięstwo w barażu. Mecz zakończył się triumfem „Biało-Czarnych” 24:0!

Już po turnieju odbył się bankiet połączony z wręczaniem pucharów dla najlepszych drużyn.

Mieliśmy również możliwość obejrzenia finału czeskiej ligi kobiet w rugby 15, w którym Spartie pokonały Petrovice 31:7 – mówi prezes klubu z Nowego Sącza Grzegorz Goliński.

Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz w Pradze wystąpił w składzie: G.Goliński, Słaby, Durlak, Janik, Żygłowicz, Filar, Okrajek, Latko.

Fot. archiwum klubu

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]