Sądeckie Wodociągi stawiają na nowoczesną technologię. Wkrótce będą mieć własne mobilne laboratorium

Sądeckie Wodociągi stawiają na nowoczesną technologię. Wkrótce będą mieć własne mobilne laboratorium

W ubiegłym roku w Spółce Sądeckie Wodociągi utworzony został dział Badań i Rozwoju. Teraz może się on pochwalić pierwszym, istotnym sukcesem, ponieważ w środę w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie podpisano umowę na rozszerzenie działalności badawczo-rozwojowej spółki. Już wkrótce Sądeckie Wodociągi będą w posiadaniu własnego mobilnego laboratorium.

Na taki zakup pozwoli dofinansowanie otrzymane w ramach podpisanej umowy. Firma będzie mogła też nabyć sieć urządzeń do rejestracji warunków pogodowych, w tym opadów atmosferycznych. Koszt przedsięwzięcia to 680 tysięcy złotych.

– Wdrożenie projektu przyczyni się do rozszerzenia zakresu działalności badawczo-rozwojowej spółki. Pozwoli lepiej zaplanować bieżące prace i szybciej reagować na następstwa zjawisk meteorologicznych. Zjawiska te mają znaczący wpływ na działanie sieci kanalizacyjnej oraz proces oczyszczania ścieków – wyjaśnia prezes zarządu Spółki, Janusz Adamek.

Przypomnijmy, że w tym roku w ramach działu Badań i Rozwoju w Sądeckich Wodociągach powołana została Rada Naukowa. Dzięki niej spółka współpracuje polskimi uczelniami, co bez wątpienia pomaga we wprowadzaniu zmian w technologiach wykorzystywanych w przedsiębiorstwie. W skład rady weszli eksperci z: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

fot. Spółka Sądeckie Wodociągi

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.