Sądeckie Wodociągi: nasza woda jest bezpieczna!

Woda dostarczana przez Sądeckie Wodociągi jest bezpieczna. Nie ma niebezpieczeństwa skażenia jej koronawirusem. Świat obiegły już zapewnienia, że nie ma zagrożenia dla systemów wodociągowych jako formy rozprzestrzeniania się patogenu pochodzące od Ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Dziś podobne oświadczenie kieruje do  mieszkańców Sądecczyzny nowosądecka spółka wodociągowa.

Koronawirusy charakteryzują się niską odpornością na promieniowanie UV i środki dezynfekcyjne stosowane w procesach technologicznych uzdatniania wody, takie jak: chlor, podchloryn sodu czy dwutlenek chloru. Wirusy te, usuwane są z wody również w procesie koagulacji połączonej z flokulacją i filtracją na filtrach piaskowych, piaskowo-antracytowych i (lub) węglowych. We wszystkich zakładach uzdatniania wody należących do Spółki Sądeckie Wodociągi (ZUW Świniarsko, ZUW Stary Sącz, SUW Gaboń) stosowane są wysokosprawne procesy uzdatniania wody, w szczególności  procesy dezynfekcji wody (promieniowanie UV, chlorem gazowym i  podchlorynem sodu). Dodatkową barierą przeciwko koronawirusom jest koagulacja wstępna, filtracja na filtrach ze złożem antracytowo-kwarcowym i/lub utlenianie poprzez ozonowanie oraz filtracja na filtrach węglowych” – czytamy w komunikacie Sądeckich Wodociągów.

Sądeckie Wodociągi dostarczają wodę mieszkańcom Nowego Sącza oraz gmin: Korzenna, Stary Sącz oraz Nawojowa, a także częściowo mieszkańcom gmin: Chełmiec, Grybów i Łącko.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie działy przedsiębiorstwa realizują swoje zadania w sposób nieprzerwany. Dlatego klienci mogą być spokojni nie tylko o dostawy wody, ale także odbiór ścieków i prace związane z bieżącym usuwaniem awarii – zapewniają przedstawiciele spółki.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.