Sądeckie psiaki – ratownicy otrzymały 200 kg karmy

Czworonożnym członkom sądeckiej Grupy Ratownictwa Specjalnego nie udało się zdobyć głównej nagrody w konkursie zorganizowanym przez jedną z firm produkujących karmę dla zwierząt. Podopieczni GRS OSP zajęli drugie miejsce, ale nie odejdą z “pustym pyskiem”. Producent karmy, widząc zaangażowanie internautów, zdecydował się sprezentować psim ratownikom z Nowego Sącza 200 kg karmy.

Ekipa złożona z 11 dorosłych psów, plus dwóch nowo nabytych szczeniaków ma zatem powód do radości. Każde wsparcie jest dla nich ważne, bo utrzymanie i wyszkolenie psa ratownika to niebagatelny wydatek.

Ale to nie jedyny powód do zadowolenia, sądecka Grupa Ratownictwa Specjalnego otrzymała bowiem z Urzędu Marszałkowskiego dotację w wysokości 50 tys. zł. Przeznaczy ją ona na szkolenia dla przewodników, psów, ratowników i nawigatorów.

Ponadto, jednostka doposażona zostanie również w niezbędny sprzęt ratowniczy w tym m.in. namiot sztabowy do samochodu, odbiornik GPS, nosze kubełkowe, radiotelefony cyfrowo-analogowe, specjalną odzież i obuwie dla ratowników oraz obuwie ochronne dla psów.

fot. GRS OSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.