Sądecki szpital otrzyma 3 miliony złotych wsparcia na walkę z epidemią

Zarząd Województwa Małopolskiego przekazał Szpitalowi Specjalistycznemu im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu prawie 3 mln zł na walkę z koronowirusem.

Dzięki otrzymanym funduszom w najbliższym czasie remontowany będzie oddział zakaźny. Na ten cel przeznaczono 800 tys. zł. Pozostała kwota – ponad 2,1 mln zł – przeznaczona zostanie na zakup sprzętu niezbędnego do walki z koronawirusem.

Aktualnie nowosądecki szpital opracowuje harmonogram planowanych zakupów. Od szybkich i sprawnych decyzji, dotyczących zakupu niezbędnych materiałów i sprzętu medycznego, zależy życie i zdrowie każdego pacjenta. Lekarze i pielęgniarki otrzymają nasze wsparcie w jak najkrótszym czasie – zapewnił Witold Kozłowski, marszałek Małopolski.

Jak informuje wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka – w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 “Pakiet Medyczny” związany z tzw tarczą antykryzysową to 114 mln zł, z których ok. 96 mln zł to środki unijne.

Zarząd województwa powołał specjalny Komitet Sterujący z udziałem Wojewody Małopolskiego oraz Małopolskiego Inspektora Sanitarnego, który będzie koordynował wydatkowanie środków.

 

Krynica – Zdrój. Zawarto umowę dotyczącą izolatorium w Nowym Domu Zdrojowym

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.