Sądecki raper Arkadio: zamieńcie broń na instrumenty muzyczne

Sądecki raper Arkadio: zamieńcie broń na instrumenty muzyczne

Targaną wojną domową Republikę Centralnej Afryki dzielą od Sądecczyzny tysiące kilometrów, ale w naszym regionie nie brakuje ludzi, którzy swoim zainteresowaniem i pomocą są gotowi obdarzyć nie tylko najbliższych sąsiadów. Znany sądecki raper Arkadio postanowił włączyć się do akcji budowy pierwszej w tym afrykańskim kraju szkoły muzycznej. Hasło przewodnie tej akcji brzmi: ZAMIAST BRONI, INSTRUMENTY.

Autorem pomysłu utworzenia szkoły muzycznej jest kapucyn ojciec Benedykt Pączka – mówi Arkadio. – W Republice Afryki Centralnej, gdzie pracuje polski misjonarz od 25 lat trwa wojna, która pochłonęła wiele ludzkich istnień. Szkoła muzyczna ma być dla miejscowych dzieci szansą na oderwanie się od wojennej rzeczywistości, a także na pielęgnowanie i rozwijanie talentów muzycznych. Chodzi o to, aby dzieci zamiast walczyć, pomogły przerwać koło nienawiści i niosły przesłanie pokoju. Szkoła już stoi, potrzebne są pieniądze na wyposażenie i instrumenty. 

Sądecki raper, zachęcony przez ojca Benedykta, został jednym z ambasadorów akcji.

Napisałem specjalnie z tej okazji utwór, do którego został także przygotowany teledysk. 23 września, o godz. 20., w Sali Koncertowej Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się koncert na rzecz szkoły muzycznej, w którym wezmę udział wraz z Dorotą Miśkiewicz, Magdaleną Gołębiowską oraz Symfonix Orchestra Piotra Komorowskiego

W sali im. Witolda Lutosławskiego jest 400 miejsc.

Wciąż możecie wspomóc naszą akcję i kupić bilet na koncert – kusi sądecki raper.

Arkadio planuje w przyszłości odwiedziny w afrykańskiej szkole choć, jak podkreśla, jest jeszcze za wcześnie by mówić o szczegółach wyprawy.

teledysk można obejrzeć TUTAJ.

fot. Arkadio, facebook