Sądecki Newag podpisał kontrakt wart pół miliarda złotych

Dziś sądecki NEWAG  podpisał umowę z PKP CARGO na dostawę 31 nowych lokomotyw Dragon 2. Kontrakt z Cargo wart jest pół miliarda złotych. To rekordowa transakcja sądeckiej fabryki pociągów.

wsb3

Siedem z lokomotyw ma być wyposażonych w moduł dojazdowy, a 24 mają być przystosowane do jazd w Czechach i Słowacji, zatem powinny być dwunapięciowe.

Dragonymają opuszczać linię produkcyjną Newagu począwszy od tego roku do  roku 2022.

"E6ACTa DRAGON 2 to lokomotywa sześcioosiowa, zaprojektowany do prowa­dzenia ciężkich składów towarowych. Głównym atutem Dragona 2 jest bardzo wysoka siła pociągowa, która w połączeniu z dużą masą lokomotywy, efektywnym systemem antypo­ślizgowym oraz napędem na każdą oś, umożliwia prowadzenie ciężkich składów towarowych. W lokomotywie zabudowa­no przekształtniki oparte na węgliku krzemu (SiC), zapewniające bezawaryjną pracę w wysokich temperaturach, zmniejszenie poziomu hałasu, ograniczenie strat energii o 50% oraz zmniejszenie rozmiarów i masy urządzeń o 60%." - czytamy w komunikacie Newagu.

 

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.