Rekordowe wyniki finansowe sądeckiego NEWAGU! Ponad miliard złotych przychodów

W 2018 roku NEWAG pobił biznesowy rekord!  Grupa kapitałowa odnotowała przychody ze sprzedaży w wysokości miliard i 21,5 mln zł czyli o 231,7 mln zł więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Zysk netto za miniony rok to 93,4 mln zł - o 214,9 proc. czyli o prawie 63,7 mln zł więcej niż rok wcześniej.

- Pomimo małej liczby postępowań przetargowych przekroczyliśmy poziom 1 miliarda złotych przychodów i w konsekwencji wypracowaliśmy największy od lat poziom zysku. Reagując, a często wyprzedzając oczekiwania rynku Spółka w ubiegłym i prawdopodobnie następnych latach zwiększa wartość produkcji w segmencie lokomotyw elektrycznych stając się w tym obszarze niekwestionowanym liderem, a najnowsza generacja lokomotyw DRAGON znalazła uznanie wśród operatorów, co przekłada się na ilość otrzymywanych zamówień. Jednocześnie, chcąc sprostać planom naszych klientów w najbliższych miesiącach chcielibyśmy zaprezentować kolejne rozwinięcie oferowanych produktów i to zarówno w zakresie pojazdów pasażerskich jak i lokomotyw – komentuje prezes NEWAG S.A., Zbigniew Konieczek.

Jak dodaje Konieczek - produkowana przez NEWAG kolejna generacja elektrycznych pojazdów pasażerskich z rodziny IMPULS pozwoli na kontynuację dalszych planów rozwoju spółki.

- Lokomotywy elektryczne to produkt dzięki któremu utrzymamy pozycję lidera w tym segmencie rynku i stworzymy solidny fundament pod stabilną przyszłość - zapewnia.

WIŚNIAMAŁALIP

Wypowiedz się w tej sprawie