Sądecki MORD zaprasza do siebie. Można zwiedzić ośrodek i spróbować zdać egzamin

Małopolski Dzień Otwarty oraz pielgrzymka rowerowa z Nowego do Starego Sącza w ramach obchodów XX rocznicy wizyty Jana Pawła II na Sądecczyźnie - oto propozycje dyrekcji nowosądeckiego oddziału Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego na najbliższe dni. 

W czwartek- 13 czerwca Nowy Sącz będzie pierwszym z trzech miast w województwie, gdzie odbędzie się Małopolski Dzień Otwarty organizowany z inicjatywy wicemarszałka Łukasza Smółki. Będzie możliwość zwiedzenia ośrodka,  napisania próbnego testu, skorzystania z pracowni psychologicznej, a także obserwowania pracy egzaminatorów.
-To będzie spotkanie interesujące nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych i seniorów, których serdecznie zapraszamy. Na ich bezpieczeństwie na drogach również bardzo nam zależy. Przewidzieliśmy wiele atrakcji oraz możliwość zapoznania się z pracą ośrodka i sposobami bezpiecznego poruszania się po drogach- mówi Marek Pławiak, dyrektor sądeckiego MORD.
Przy współpracy ze stowarzyszeniem Beskidzkie Więzi , Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Diecezjalnym Duszpasterstwem Kierowców w najbliższą niedzielę - 16 czerwca odbędzie się także pielgrzymka rowerowa do Starego Sącza w XX rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II.
-Ta pielgrzymka jest doskonałą propozycją dla rodzin, które zastanawiają się w jaki sposób spędzić wolny czas w niedzielne przedpołudnie. Jako duszpasterstwo wychodzimy więc z propozycją takiego właśnie wartościowego spędzenia wolnego czasu. Przejedziemy ścieżką rowerową łączącą nowosądecki zamek ze starosądeckimi błoniami- mówił Ks. Damian Migacz - Diecezjalny Duszpasterz Kierowców.
Pielgrzymka rozpocznie się o 8:30 pod zegarem kwiatowym obok zamku. Na miejscu  - w Starym Sączu odbędzie się też coroczne "święto rodzin" oraz msza pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża.
 
WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.