Sądecki kickboxing ma przyszłość. Oni sięgnęli po medale w Bardejowie [ZDJĘCIA]

Sądecki kickboxing ma przyszłość. Oni sięgnęli po medale w Bardejowie [ZDJĘCIA]

Bardejów, Fight House Nowy Sącz

Październik obfituje w kolejne osiągnięcia zawodników sądeckiego klubu Fight House Nowy Sącz. Tym razem kickboxerzy odwiedzili słowacki Bardejów, skąd przywieźli sporo medali. Potem wybrali się na kolejne zmagania ligowe.

Trener Rafał Dudek podkreśla, że słowacki turniej był bardzo dobrym sprawdzianem dla zawodników młodego pokolenia. – Cieszę się, że możemy pomóc młodzieży w rozwoju i spełnianiu mniejszym lub większych zamierzeń – mówi Rafał Dudek.

Po złoty medal sięgnął Mateusz Mamak (86 kg). Zawodnik K1 pokonał w finale silnego, atletycznie zbudowanego zawodnika z Jarosławia. Mocne wejście miał także Filip Krzepina. W swoim debiucie wygrał pięć walk – trzy w Light Contact i dwie w Kick Light, zdobywając w ten sposób dwa srebrne medale. Dwa srebrne medale zdobyła także Zuzanna Łatka. Po krążki sięgnęła w dwóch formułach: Kick Light oraz Light Contact.

– Medal koloru brązowego zdobył Michał Janus, który pokonał swojego rywala w naprawdę dobrym stylu. Niestety skandalicznym (w mojej opinii) werdyktem zakończył się występ Wiktorii Grucy. Niezrozumiałą decyzją sędziów zakończyła swój udział w „przedwalkach”. Z kolei Eryk Buchała i Dawid Uszko otarli się o strefę medalową. Jestem zadowolony postawy zawodników – mówi Rafał Dudek z Fight House Nowy Sącz.

Czytaj także: Młodzi gracze Dunajca Nowy Sącz obejrzeli mecz Ligi Europy. Raków – Sporting 1:1

Fot: RD / FightHouse