Sądecki kickboxer trenerem reprezentacji Polski! „Wielka sprawa”

Sądeczanin Rafał Dudek został jednym z trenerów kadry narodowej juniorów K-1. Razem z trenerem klubu Palestra Warszawa Łukaszem Rolą będzie odpowiedzialny m.in. za przygotowanie juniorów do najważniejszych startów m.in. Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w K-1.

Rafał Dudek jest obecnie jednym z najlepszych polskich kickboxerów. Na co dzień walczy również w formule K-1 oraz trenuje młodzież w klubie Fight House w Nowym Sączu, a jego podopieczni odnoszą sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Tylko w  ubiegłym roku wychowanek sądeckiego klubu Bartek Wójcik, trenujący pod okiem Dudka, wywalczył w Nowym Targu złoty medal i tytuł mistrza Polski Kickboxingu w kategorii wagowej do 57 kg.

Ponadto zawodnicy Fight House Nowy Sącz z powodzeniem startowali w mistrzostwach Polski Muay Thai – Oriental Rules w Starachowicach, gdzie Adam Wójtowicz w wadze do 75 kg został wicemistrzem Polski, a tytuł Mistrza Polski w kategorii do 67 kg zdobył Daniel Majka.

Jak przyznaje sam Rafał Dudek powierzenie mu funkcji trenera kadry narodowej to wielki zaszczyt ,ale i wyzwanie. Niegdyś sam reprezentował barwy Polski na deskach ringów, występując w kadrze narodowej jako reprezentant i zdobywając m.in. brązowy medal Mistrzostw Europy WAKO European Championships. Dziś natomiast to on będzie odpowiedzialny za występy naszych zawodników.

To dla mnie wielka sprawa. Chciałbym przekazać swoje doświadczenie młodszym kolegom i mam nadzieję, że każdy będzie zadowolony – przyznaje sportowiec w wypowiedzi dla Dobrego Tygodnika Sądeckiego.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Na zdjęciu: trenerzy klubu Fight House Nowy Sącz. Od lewej: Bartek Frączek, Katarzyna Dudek, Rafał Dudek, Szymon Miłek

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.